Güzellik

Cilt pürüzlerine son!

Cilt pürüzlerine son!

Birkaç öneri ile istediğiniz cilde kavuşun...

Güncellenme tarihi:

Her şeyden önce uyku düzenimize özen göstermeli ve stresten olabildiğince uzak durmalıyız. Unutmamalıyız ki cildimizin ölü deriyi atabilmesi için sağlıklı bir uykuya ihtiyaç var. Bunun iaçin gereken hormonlar, ancak derin ve rahat bir uyku esnasında en üst düzeyde salgılanıyor.* Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Öncelikle günde en az bir buçuk litre su için. Haftada en az iki kez balık yemek cilt korumasını güçlendirir. Sebzelerin faydası bu konuda da kendini açıkça gösteriyor. Özellikle mevsiminde ve taze olarak tüketilen yeşil ve posalı sebzelerin büyük faydasını göreceksiniz.

* Geceleri yağ bezleri yenilendiğinden, salgılanma az olacağı için cildi kuru olanların yatmadan önce nemlendirici krem sürmelerinde fayda var.Bunların dışında her gün yapılan peeling büyük fayda sağlayacaktır.

* Cilt bakımına özen gösterin. Özellikle gündüzleri süreceğiz kaliteli bir gündüz kremi cildinizin yorgun görünmemesini sağlar ve cildinize canlılık verir.

Yayın tarihi: 29.05.2012
8251
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.