Güzellik

Cilt lekeleri ve selülitlere teknolojik çözümler

Cilt lekeleri ve selülitlere teknolojik çözümler

Estetik operasyonlar için yaz mevsiminin geçmesini beklemek artık mazide kaldı. Son teknoloji ve yeni yöntemlerle artık her mevsim güzelleşmek mümkün.

Güncellenme tarihi:
Cilt lekeleri ve selülitlere teknolojik çözümler
Cilt lekeleri, selülit sorunları, fazlalık problemlerinden kurtulmak göründüğü kadar zor değil! Sadece ehil ellerde doğru yöntemin uygulanması yeterli!

Cilt lekelerine kolay çözüm: Hydropeeling

Yaz aylarının en önemli sorunlarından biri, güneş nedeniyle oluşan cilt lekeleri. 'Hydropeeling' denilen yöntem hem ciltte oluşmuş lekeleri gideriyor hem de ciltte leke oluşmasına engel oluyor. Op. Dr. Dilek Avşar, "Hydropeeling, su ve oksijen karışımının dışarıdan püskürtülerek yapıldığı bir uygulamadır. Bu yöntem kişinin cilt temizliğini yaparken nem vererek; cildin yaşlanmasını durdurup yapılan işlemlerin uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Hydropeeling aynı zamanda lenf dolaşımını hızlandırarak antiaging etkisi de yaratıyor" diyor. Bu işlemin fiyatı seans başına 250-300 TL arasında değişiyor.

Fazlalıklardan kolayca kurtulun

Yaz aylarında yapılan minik cerrahi girişimlerden biri de, karın kaslarının yıllarca spor yapmış görünümde olmasını hedefleyen ve bölgesel yağlanma denilen basen, karın ve bacak içindeki yağlardan kurtulmayı sağlayan 'lazer ultrasonik liposuction' işlemi. Bu işlem, klasik liposuction'dan farklı bir yöntem. Şikâyet edilen bölgeye ultrasonik dalgalar verilerek, o bölgenin yağları eritiliyor ve vakum ile bölgesel yağlardan kurtulurken, hem iyileşme süresi kısalıyor hem de güzel bir görüntü elde ediliyor. Erkeklerde göğüs ve karın, kadınlardaysa karın bölgesinde sıkılaşma da sağlanıyor.

Selülite hafif dokunuş

Kadınların neredeyse yüzde 80'inde görülen selülit tedavi edilebiliyor. 'DermaCellulite' adı verilen yöntemde, cilt üzerinde silindir başlı özel bir cihaz yardımıyla mikro kanallar oluşturuluyor. DermaCellulite, selülitli bölgelerde uygulandığında cildin yeniden yapılanma mekanizmasını harekete geçirerek derinin üst tabakasının kolajen üretimini, kalınlığını ve elastikiyetini artırıyor.
Dr. Melike Külahçı, selülitin kadın cildinin anatomisi ve hormon yapısından kaynaklandığını belirtiyor. "Kadın cildi daha esnektir ve deri altında erkeklere oranla daha fazla yağ hücreleri bulunur. Kolajen lifleri dokuları desteklemekle görevlidirler. Bunlar kadın dokusunda paralelken, erkeklerde bir ağ şeklinde örülmüşlerdir. Beslenmeye bağlı olarak, yağ hücrelerinde bir genişleme meydana gelebilir. Böyle bir durumda erkek dokularında bozulma gözlenmez. Ancak kadın dokusunda genişleyen yağ hücreleri paralel sıralanmış kolajen fiberlerin arasından sızıp cildin yüzeyinde 'portakal kabuğu' dediğimiz görüntüyü oluşturur. Fizyolojik bir problem olan selüliti yalnızca kozmetik tedavilerle çözmek mümkün değildir" diyor.

DermaCellulite programı 8 seans sürüyor ve her seans 20 dakika- 1 saat arasında değişiyor.

Yayın tarihi: 23.08.2010
4843
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.