Güzellik

Cilt kusurlarından kurtulun!

Cilt kusurlarından kurtulun!

Medikal Estetik Uzmanı Dr.Pınar Karagülle cilt bakımıyla ilgili detaylı bilgiler verdi...

güzellik

Yüzünüzdeki değişimleri gözlemleyin, cildinizdeniz deki sorunların ne olduğunu gözlemlemeye çalışırken neler yapmak gerekiyor. Yüz güzelliğine düşkün olan ama ameliyattan korkanlar için, medikal estetik girişimler neştersiz seçenekler sunuyor. Yeni teknikler hem cildinizdeki kusurları minimuma indirmeye yardımcı olurken, ileriye dönük önlemleri almanızı sağlayan yöntemleri Medikal Estetik Uzmanı Dr.Pınar Karagülle sizler için anlatıyor.

Göz Çevresi Bakımı

Gözümüzün feri hep canlı kalsın istiyoruz. Bu yüzden dikkat etmemiz gerekenler neler. Gözümüzü çevresel etkenlere karşı hem çok duyarlı ve savunmasız. Göz çevresi derisi hem çekince hem de yağ salgı bezleri içermediğinden vücudumuzun en hassas bölgesi. Günde yaklaşık 14.000 defa gözümüzü kırpıyoruz. Gülerken, kızarken, makyaj ile devamlı yıpratıyoruz. Mor halkalar, torbalar, kazayağı dediğimiz mimik kırışıklıkları başlıca sorunlarıdır.

Cilt problemlerine etkili çözümler!

Yağsız ve alkolsüz temizleyicilerle temizlemek, ilk görevimiz olmalı gözlerimize karşı. Mutlaka nemlendirici kullanılmalı. Amacı sadece nemlendirmek olmayan aynı zamanda yaşlanma belirtilerini onaran, önleyen, elastikiyet arttırıcı, morluk ve şişlik giderici, yatıştırıcı özellikleri ve doktor tavsiyesi olan bir ürün eczaneden seçilmeli.

Güneş koruyucusu ve doğru gözlüklerde çevresel zararlardan gözlerimizi koruyabilir. Gözaltı morluklarının pek çok sebebi var. Kılcal damarlar bunun asıl sebebidir. Yorgunluk, uykusuzluk, az su içmek, bazı ilaçlar, alerjiler, güneş ışınları ve genetik de olabilir. Kılcal damarlara bağlı morluklarda K vitamini içeren kremler bize yardımcı olabiliyor. Bizden yardım isteyen hastalarımıza göz çevresi peelingi, mezoterapi veya ışık dolgusu dediğimiz tedavi yöntemleriyle göz altı morluğunu azaltmada yardımcı olabiliyoruz. Tedaviye önce göz çevresi için özel hazırlanmış peelinglerle başlıyoruz. Hastamızdan haftada 1 kez bizi ziyaret etmesini istiyoruz.

Yayın tarihi: 31.05.2012
8761
YORUMLAR

sizin iletişim adresinizi istiyorum pınar hanım

aynur albayrak 19.09.2012 23:31:52
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.