Güzellik

Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı Geciktirin

Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı Geciktirin

Nasıl oluyor da bazılarımız kızıyla, abla-kardeş gibi görünmeyi başarırken, bazılarımızsa genç yaşında çöküyor?

Kadınların 'orta yaş' farkındalığını artıran en önemli şey, yüzünde başlayan kırışıklıklar ve ciltteki deformasyonlar. Ancak kimileri var ki 50 yaşında sanki 30'larındaymış gibi görünüyor. "Cildimiz en büyük organımız" diyen dermatologları iyi dinlersek belki de yaşlı görünmemek için en çok cildimize dikkat etmemiz gerektiğini anlarız.

Cildin yaşlanması 20'li yaşlarda başlıyor. Bu nedenle alınması gereken önlemler var. Öncelikle su tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Yetersiz su böbrekleri kuruttuğu gibi cildi de kurutuyor. Bir diğer önlem güneş ışınlarından korunmak. Güneş ışınlarına direkt mahsur kalan cilt çabuk yaşlanıyor. Son olarak yaşlanmayı geciktirmek için alınacak önlem Oriflame Optimals Even Out CC yüz kremi kullanmak.

Orta yaşta ise hormonal yapı son derece önemli. Hormonlar, bütün metabolizmamızı olduğu gibi cildimizi de düzenler. Kadınlarda dişilik hormonu östrojen yüzümüzdeki yağ dokusu için olumlu etkisi var. 40'lı yaşlara gelindiğinde cildimiz daha hızla nem kaybeder. Cildin elastikiyeti ve canlılığı kaybolmaya başlar. Yüzde bulunan çizgiler artık daha derin kırışıklıklara dönmeye başlar ve cildin parlaklığı azalır. Bu nedenle düzenli cilt bakımı daha büyük bir önem kazanır.Yüz ve göz çevresinde oluşan çizgiler için özel Oriflame cilt kremler kullanmak gerekir. Hatta bunlara erken yaşlarda başlayarak orta yaşlara uzanmak yararlı olur. Aslında 20'li yaşlardan itibaren cildimize bakım yapmamız gerekiyor. Erkenden başlanan bu bakımlar cildimiz için oluşan birer yatırımdır. İleriki dönemlerde bunların yararını çok sık görürsünüz.
Yüz ve göz çevresinde oluşan çizgiler için özel Oriflame Optimals Even Out CC yüz kremi kullanmak gerekir. Hatta bunlara erken yaşlarda başlayarak orta yaşlara uzanmak yararlı olur. Aslında 20'li yaşlardan itibaren cildimize bakım yapmamız gerekiyor. Erkenden başlanan bu bakımlar cildimiz için oluşan birer yatırımdır. İleriki dönemlerde bunların yararını çok sık görürsünüz.Son olarak da tabiki stresten uzak durmak, dengeli beslenmek, alkol ve sigaradan uzak durmak ve en önemlisi güneşle temas süresini azaltmak sağlıklı bir cilt için gerekli olan unsurlardır.

Yayın tarihi: 11.08.2015
1057
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.