Güzellik

Cildinizi kırışıklıklardan korumanın yolları

Cildinizi kırışıklıklardan korumanın yolları

Deriye düzgünlüğünü, parlaklığını ve kıvamını veren maddelerin, yaş ilerlemesi veya güneş etkisiyle azalması; deri yaşlanmasının, dolaylı olarak kırışıklıkların nedenidir.

Cildinizi kırışıklıklardan korumanın yolları

Deri yaşlanması sonucu deri incelir, azalan elastik lifler ve kollajen, deri yenilenme hızının yavaşlaması; kıvrımların ve kırışıklıkların oluşmasına ve deri elastikiyetinin kaybolmasına, deri yüzeyinin kabalaşmasına ve deri renginde düzensizliklere neden olur.

Cildimizi kırışıklıklardan korurken,deri yaşlanmasını artıran faktörlerden uzak kalmak, bu nedenleri hayatımızdan uzak tutmak çok önemli. Öncelikle güneşten korunmak, sigara içmemek, sigara içilen ortamlarda bulunmamak, çevremizde sigarasız ve toksik ortamların azalması için çaba harcamak (En azından evimizde, misafir dahi olsa sigara içilmemesini sağlamak ), stresi azaltmak (Dostlarla ve sevdiklerimizle zaman geçirmek, iş ve ev ortamımızı neşeli bir hale getirmek...), doğru beslenme, alkol ve kafein tüketimini azaltmak, her fırsatta spor yapmak yeteri kadar su içmek (veya sulu meyveler yemek, yaşadığımız alandaki havayı nemlendirmek, zor da olsa gülmeyi ve konuşmayı bırakmadan bazı mimiklerimizi kontrol etmeyi öğrenmek. Güneşten koruyucuları yaz ve kış aylarında kullanmak, deri nemliliğini artıracak ve derideki nemin korunmasını sağlayacak serbest radikalleri deriden uzaklaştıracak, kollajen onarımını artıracak kozmetikleri uzmanına danışarak uygulamak temel önlemler arasında sayılabilir.

Kırışıklıkların oluşumasına neden olan faktörler:

Güneş, yaşlanmanın temel nedenleri arasındadır. Yaşlanmayı etkileyen diğer nedenler:

Güneş ışığına maruz kalma oranı

Çöl gibi sert ve kuru iklim koşullarında yaşamak,Aktif veya pasif sigara içiciliği,Çevre ve hava kirliliği (Egzoz gazları, flor v.s.) ,Stres ,Kalıtım ,Beslenme yetersizliği veya dengesizliği ,Pasif bir hayat yaşamak (Egzersiz yapmamak, sürekli kilo alıp vermek ),Aşırı mimiklerle konuşmak, gülmek (Özellikle çatık kaş çizgisi ve göz çevresi kırışıklıklarını artırabilir)

Önerilen Ürünler:

RoC®’TAN KIRIŞIKLARA KARŞI DEVRİM YARATAN YENİ 3’LÜ TEKNOLOJİ:

RoC®’un devrim yaratan kırışık karşıtı yeni 3’lü teknolojisi, Retinol + Hyaluronic Asit + Biopeptide’den oluşan formulü ile kırışıklık oluşumunun 3 temel nedeni ile başladıkları noktada savaşır: Hücre yenilenmesini yavaşlaması, kolajen sentezinin azalması ve elastin liflerinin yapısının bozulması .

İçeriğindeki Retinol sayesinde, cilt dokusunu yeniler, elastin üretimini hızlandırır. Kırışıklıkları içten, uzun süre etki edecek şekilde doldurur. Hyaluronic Asit, cildin üst katmanında etkisini gösterir, kırışıklıkların içini doldurarak pürüzsüz bir görünüm sağlar. Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır. Biopeptide ise, hücre yenilenmesini destekler. Kolajen ve Hyaluronik Asit üretimini hızlandırır. Kolajen liflerini yeniden yapılandırır*. Retinol ve Hyaluronik Asit kombinasyonunun etkisini artırır.

KIRIŞIKLIK KARŞITI RoC® WRINKLE CORREXION SERİSİ

RoC®’un devrim yaratan kırışık karşıtı 3’lü teknolojisi ile üretilen RoC® WRINKLE CORREXION SERİSİ, Kırışıklıklara Karşı Yoğun Nemlendirici Gündüz Kremi, Kırışıklara Karşı Canlandırıcı Gece Bakım Kremi’nden oluşur.

Cildi 24 saat nemlendiren Kırışıklıklara Karşı Yoğun Nemlendirici Gündüz Kremi, 4 haftalık kullanım sonucu cildi gözle görülür şekilde canlandıran Kırışıklara Karşı Canlandırıcı Gece Bakım Kremi ve Krışıklık Karşıtı Göz Bakım Kremi’nden oluşan RoC® WRINKLE CORREXION SERİSİ;

Cildin daha pürüzsüz, daha yumuşak ve aydınlanmış bir görünüm kazanmasını sağlar,Cildi dolgunlaştırarak ince çizgilerin görünümünü azaltır,8 haftalık kullanım sonucunda derin kırışıklıkların bile görünümünü azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır.Alerji riskini minimize edecek şekilde formüle edilmiştir.

*in-vitro test.

43 kadın üzerinde yapılan değerlendirme

Kırışık karşıtı etki için özel olarak seçilmiş 3 güçlü madde ile geliştirilmiş olan nemlendirici göz çevresi bakım kremi bakım kremi, göz çevresindeki kaz ayağı gibi derin kırışıklıklarda dahi etkilidir.

Retinol, Hyaluronik asit ve Biopeptid’ler ile geliştirilmiş olan göz çevresi bakım kremi; hücrelerin yenilenmesine ve kolajen sentezinin hızlanmasına yardımcı olur1.“Işığı tutan” teknolojisi sayesinde göz altında beliren koyu renk halkalarla savaşmaya yardımcı olurCilt tarafından hızla emilerek anında cildi nemlendirir.Alerji riskini minimize edecek şekilde formüle edilmiştir.

İlk kullanımdan itibaren göz çevresinde ince çizgilerin görünümünde fark edilir iyileşme sağlar**Düzenli kullanım sonucunda göz çevresinin nem seviyesinde iyileşme sağlar***Günden güne göz çevreniz daha pürüzsüz, dolgun,aydınlanmış ve gençleşmiş bir görünüm kazanır.

*in-viro test.

**20 katılımcı ile tek bir uygulama sonrasıelde edilen cilt kopyası ölçüm sonucudur.

***Göz doktorları kontrolünde 3 hafta boyunca 21 katılımcı ile yapılan kullanım değerlendirmesi sonucudur.

RoC® WRINKLE CORREXION Kırışıklıklara Karşı Yoğun Nemlendirici Gündüz Kremi: 79TL

RoC® WRINKLE CORREXION Kırışıklara Karşı Canlandırıcı Gece Bakım Kremi: 79 TL

RoC® WRINKLE CORREXION Kırışıka Karşıtı Göz Çevresi Bakım Kremi: 64 TLYayın tarihi: 28.02.2012
3262
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.