Güzellik

Cildini gülümset!

Cildini gülümset!

İşte güzel bir cilde sahip olmak için yapmanız gerekenler...

Güncellenme tarihi:

Güzel bir cilde sahip olmak için nasıl beslenmemiz gerekir?

Cilt sağlığı ve güzelliği üzerinde tereyağı, kırmızı et ve şekerli yiyeceklerin olumsuz etkisi vardır. Kızartma, kan dolaşımını ve ciltteki sebum oranını negatif yönde etkilemekte; sigara ve alkol de gözeneklerin tıkanmasına, ince çizgilerin belirginleşmesine ve cildin matlaşmasına neden olmaktadır.

Daha güzel bir cilde sahip olmak ve onu korumak için yapacaklarımız, aslında beden ve zihinsel sağlığımızı da doğrudan etkilemektedir. Zeytinyağı çiçek yağı, mısır özü yağı gibi doymamış yağ oranı yüksek olan ürünlerin ölçülü kullanımı kalp ve damar sağlığını korumakta, bu da cilt güzelliğini artırmaktadır.

İşte yapmamız gerekenler

Meyve ve sebzeler: Zengin vitamin, mineral, doğal şeker ve lif kaynağıdır. Bunlar yaşlanma etkilerini azaltarak, cildin yenilenmesine yardımcı oluyor.

Balıklar: Somon ve onun gibi yağlı balıklar cildin su tutma kapasitesini artırarak yumuşak ve taze görünmesini sağlıyor. Nemli bir cilt daha diri oluyor ve kırışıkların oluşması gecikiyor.

Soyalı ürünler: Cildin incelmesini ve kurumasını yavaşlatarak, yaşlanmayı geciktiriyor. Cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor.

Yayın tarihi: 27.03.2013
13103
YORUMLAR

gerekli bilfiler için çok teşekkürler. Sitenizi sürekli takip ediyorum. çok faydalı bilgiler var. bu site sayesinde baya bir bilgilendim. hatta siteniz sayesiden Dr.Nuran Estetik kliniğini keşfetim. Yüz dolgusu için gittim çok iyi bir sonuç aldım. Teşekkürler...

Nuran 29.06.2013 13:26:59
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.