Güzellik

Burnunuz güzel olsun!

Burnunuz güzel olsun!

Bir insanın yüzüne baktığınızda ilk dikkatinizi çeken bölge burnudur. Burun karakteristiktir, aşırı estetik görünümü doğallıktan oldukça uzaktır. Peki, doğal görünümlü bir buruna sahip olmak hayal mi? Bunun yöntemi, doğal burunda da var olan iki paralel ışığı elde etmek...

Burun estetiğinde yeni bir yöntem, doğallığı amaçlıyor. "Dome Cap Grafs" adı verilen bu uygulama burnun ucunda iki paralel ışık oluşturmayı hedefliyor. Op. Dr. Barış Çakır, konuyla ilgili bilgi verdi.

Beslenme düzeninde, modada ve tüm yaşam alanlarımızda olduğu gibi estetik cerrahi trendlerinde de son dönemde doğala dönüş söz konusu. Günümüzde en çok operasyon yapılan ve yüzün karakteristik yapısını ortaya koyan burun da doğal görünümüne en çok ihtiyaç duyduğumuz bölge. Op. Dr. Barış Çakır, "Bir kişinin yüzüne baktığınızda 'Burnun estetik mi?' diyebiliyorsak ya da Kuzey Avrupa ülkelerindeki kibar hatlara sahip insanlardaki küçük burunları, ülkemizdeki insanların yüzünde görüyorsak, bu ameliyatları başarılı olarak kabul etmiyoruz" diyor ve ekliyor: "Elmacık kemikleri, çene kemikleri, alın kemiği iri olan bir kişinin yüzüne Rus ırkına uygun bir burun yapılırsa; burun, yüzün ortasına sonradan eklenmiş gibi durabilir. Hastanın yüz yapısı operasyon planlanmasında esas alınmalı."

Burnumuzun ucundaki iki ışık
Yeni yöntemle, burnun ucunun yüksekliği az ise burnu yükseltmek için ucuna kıkırdaklar konuyor. "Şimdiye kadar yapılan yöntemde sadece bir kıkırdak kullanılıyordu. Kıkırdak tek parça olarak kullanıldığında burnun ucunda bir tane ışık parlaması görünür. Bu, burnun ucuna daha yuvarlak bir görünüm verir ve doğal durmaz. Doğal bir burun ucunda iki küçük çıkıntı olmalı. Estetik operasyon sırasında burundan çıkan kıkırdakları, burun ucundaki bu iki küçük çıkıntıyı oluşturmak için kullanıyoruz. Bu 1-2 mm'lik kıkırdaklar, burnun içinden alınıyor ve aynı bir heykel gibi şekillendiriliyor" diyor Barış Çakır. Bu yöntem de "Dome Cap Grafs" olarak adlandırılıyor.

Gözümüz gölgeleri görür
Bizim gözümüz gölgeleri görür. Burun, yüzümüzdeki en çıkıntılı organ olduğu için yüzün görünümünü ve güzelliğini en çok etkileyen organdır. Burun, çıkıntısının fazlalığı nedeniyle yüzümüzde fazlaca gölge oluşturur. Bu gölgeler ve ışıklar yüz güzelliğimizi de belirler.

Doğru burun estetiği için:
• Burun ucu simetrik, aynı yükseklikte iki tepecikten oluşmalıdır. Sivri bir burun ucu doğal görünmez.

• Burun ucunu oluşturan kıkırdakların kenarları, burnun alt kısmında belli belirsiz görünmelidir.

• Burun ucu, burnun genelinden kopup ayrı bir parça gibi görünmemelidir.
Yayın tarihi: 14.10.2007
1492
dahafazlası
YORUMLAR

sigorta karşılamıyor hastaneden standartında fiyat neyse onu alıyorlar. tabi doktor aşağı çeker fiyatı onu bilemem. ama nefes almada zorluk çeken hasta burundan ameliyat olur eğer düzeltilecek bişeyse düzeltilir. burun komple kırıksa. kemiklerin hepsi alınır boksör burnu gibi olur. hastanede yapılan işlem buduk

bilgili 16.03.2009 12:55:20

Estetiği sigorta karşılamıyr ancak doktorla anlaşma yapıldığı zaman olursa olur oda doktra kalmış ki biraz zor estetik zor iş yaptrcklara benden tavsiye çok iyi bi uzmana yaptırın bazı yaptıranlar oluyrki 2 veya 3 defa ameliyata giriyorlar ve gene memnun kalınmıyr.ben 1 kere yaptrdm çok memnunm fiyatlarda 2-3 gibi değişiyr

Mel 29.12.2007 03:22:12

Estetik ameliyatları sigorta karşılamıyor ama doktorunuzla anlaşıp, nefes almada zorluk var adı altında operasyonunuzu olabilirsiniz..

Yeşim 27.11.2007 07:47:25

Estetik ameliyatları sigorta karşılamazki..

Özge 21.11.2007 13:25:32

Arkadaşımın sordugu sorunun aynısını soruyorum benımde gercekten cok ıhtıyacım var burub estetıgıne fakat fıyatlar cok pahalııı sigorta karsılıyormuu

Slm 18.11.2007 18:03:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.