Güzellik

Bunları Biliyor musunuz?

Bunları Biliyor musunuz?

Mini Etek Selülit Yapıyor!

Kadınların korkulu rüyası selülit soğuk günlerde çok sık mini etek giymekten de kaynaklanabiliyor. Mini etekte açıkta kalan bacak bölgesi üşüyor. Korunmasız olan cilt, üşüyen bu bölgelere bol yağ depolayarak, savunmaya geçiyor.

Selülitlerinize Evinizde Çözüm

Philips tarafından geliştirilen Cellesse Selülit Masaj Sistemi, selülitle savaşmak için özel olarak dizayn edilen , kompakt ve elle kullanıma uygun bir ürün. Derinin altındaki selülit tabakasına yoğun ve derin masaj uygulayıp, bu tabakada birikmiş olan fazla sıvıyı harekete geçiren ve bu sıvının daha sonra vücuttan doğal yollarla dışarı atılmasını sağlayan bu ürün selülitle savaşmak isteyen her kadına doğal masaj gibi çalışan bir tedavi yöntemini sunuyor. Philips'e ait Vacumotion Selülit Masaj Sistemi etkili bir şekilde selülit tabakasına ulaşıyor ve gerçek çözümü sunuyor.

Cellasene Gerçeği

İlk kez geçen sonbahar Avustralya'da piyasaya çıkan Cellasene, ABD'de merkezi Florida'nın Boca Raton kentinde olan ve vitamin üreticisi Rexall tarafından pazarlanan ilaç bazı uzmanlarca şüpheyle karşılanıyor.

Üzüm çekirdeği, yonca ve bilimsel adı gingkobiloba olan süs ağacı gibi çeşitli bitki özlerinden oluşan Cellasene hapından günde üç tane alınması halinde metobolizmanın canlanıp, kan akışının hızlanarak lokal yağları erittiği öne sürülüyor. Hapın iki haftalık kullanımı ise 40 dolara mal oluyor.

Roller Blade

Tekerleklerin üzerinde, saatte 40 kilometre hızla, rüzgar gibi süzülürken, mutluluk hormonları salgılayıp, yağlarınızı eritebilirsiniz. Bir saat yapılan roller blade, tam 900 kalori yaktırıyor, ayrıca dengeyi ve kan dolaşımını sağlıyor, kol, bacak ve kalça kaslarını çalıştırarak selüliti önlüyor.

Hamilelik Dönemine Dikkat!

Ülkemizde kadınların yüzde 80'inin sorunu olan selülit; kalçada, bacaklarda, karında, dizlerde ve hatta kollarda oluşabiliyor. Selülit oluşumuna sebep olarak östrojen hormonu gösteriliyor.
Östrojen, yağ hücrelerinde fazla yağın depolanmasına yol açtığından kan dolaşımını yavaşlatıyor.

Kan dolaşımının yavaşlamasıysa dokulara yeterince oksijen gitmesini önlüyor. Bunun sonucunda cilt altı dokusu elastikiyetini kaybediyor. Yağ birikimleri cilt altı dokusuna düzensiz biçimde yapışıyor ve deri portakal kabuğu görünümünü alıyor. Özellikle buluğ çağı, hamilelik ve doğum kontrol haplarının kullanıldığı dönemlerde bu hormon en üst seviyeye ulaşıyor.

Selülitiniz Hangi Tip?

A tipi selülitte (hafif dereceli selülit) portakal kabuğu görünüm bacağınızı sıkıp bıraktığınızda hemen kaybolur. Selülitleriniz sıkmadan da görülüyorsa B tipi selülitiniz var.(orta dereceli selülit). C tipi selülitteyse (ileri derece) bacağınıza dokunduğunuzda toparlaklar hissedersiniz. Hangi gruba girerseniz girin mutlaka selülit tedavisine başvurmalısınız.

Deniz Tuzundan Yararlanmanın Tam Zamanı

Selülitten kurtulmanın en etkili yollarından biri deniz tuzu. Deniz tuzunun içeriğinde bulunan kristal taneleri ve mineraller metabolizmanızı hızlandırarak lenfleri genişletiyor. Böylece dokularda depolanan su, rahatlıkla vücuttan dışarıya atılıyor. Deniz tuzunun bu etkisinden yararlanmak için banyo suyuna 500 gr. deniz tuzu karıştırın. Kan dolaşımınızın yavaşlamaması için banyo suyunun sıcaklığı 35 dereceyi geçmemeli. Haftada üç kez deniz tuzuyla banyo yaparak dört haftada selülitlerinizin gerilediğini fark edebilirsiniz.

Ayrıca her gün baldırlarınıza, poponuza, karnınıza ve kollarınıza fırçayla masaj yapın. Bu masaj kan dolaşımını hızlandırarak fazla yağların atılmasını sağlar. Ardından da soğuk-sıcak suyla duş alın. Banyodan sonra selülit olan bölgelerinize buzla masaj da yapabilirsiniz.
Yayın tarihi: 11.04.2001
2128
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.