Güzellik

Bronz tenle sonbahara...

Bronz tenle sonbahara...

Güneşin dokunduğu teninizle sonbahara bronz bir geçiş yapmanız mümkün.

Aşağıda size önereceğimiz güneş sonrası stratejilerini doğru uyguladığınız takdirde, tatilde elde ettiğiniz sağlıklı bronzluğu uzun süre korumanız mümkün...

Güneş ardında iz bırakıyor. Ancak bıraktığı maalesef sadece güzel ve sağlıklı bir bronzluktan ibaret değil! UV ışınları kollajen ve elastin liflerini sertleştiriyor, ciltte zaman içinde kuruluğa, nemsizliğe ve erken yaşlanmaya kadar pek çok olumsuzluğa neden olabiliyor. İnce kırışıklıklar ve pigment lekeleri de çoğunlukla sevimsiz yan etkiler olarak karşımıza çıkıyor.

Erken dönemde vücudun kendini yenileme sistemi sağlıklı ve ışıltılı bir cilt yaratıyor olsa da ilerleyen yaşla birlikte bu yenilenmenin özel etkili güneş ürünleriyle desteklenmesi gerekiyor. Bugün birçok kozmetik markası, güneş ürünlerinde cildi koruyucu maddeler kullanıyor. Bunlar arasında yer alan "Phytokine" UV ışınlarından dolayı ciltteki elastikiyet kaybıyla savaşıyor. "Clorella" yosunu, hücre yenilenmesini aktive ediyor ve "Chelactyl", güneşin neden olduğu cilt yaşlanmasına karşı serbest radikalleri nötralize ediyor.

Cilt tamir servisiyle kalıcı bronzluk

Mükemmel bir bronzluğa kavuşmuş olsanız bile bu görüntünüzü maalesef sonsuza kadar korumanız mümkün değil. En fazla üç haftanın ardından cilt rengi açılıyor, cilt yüzeyinde lekelenmeler ve matlaşma ortaya çıkıyor. Ciltte başlayan kuruluğun ardından soyulmaya başlayan ciltte ölü deriler pul pul dökülmeye başlıyor.

Artık yavaş yavaş cilt yüzeyindeki tabakadan kurtulmanın vakti. Böylelikle kalan bronzluğu koruyabilirsiniz. Bu dönemde en büyük yardımcınız hafif peeling kürleri ve zengin içerikli bakımlar... Bunun için cildi tahriş etmeden pürüzsüzleştirip ardından bakım yağlarıyla kaybettiği nemi geri kazandıran ürünleri seçmelisiniz. Duş sırasında da nemi ciltte tutan ya da onarıcı etkili ürünler kullanmanızda fayda var.

Yaz güneşi etkisi

Son aşamada, bronzluğu koruyan ürünler şimdilerde herkesi gözdesi... Heliozom teknoloji etkisi, bronzluğu uzatan melanin üretimini harekete geçiriyor. Onun dışında cildin doğal rengine yakın renk verici yağlar da işinizi kolaylaştırır.

Haftada üç kez uygulayacağınız ve bir saat içinde etkisini gösteren otobronzan ürünler de sonbaharda bronzluğunuzu korumanıza yardımcı olur. Eğer yaz güneşinden kesinlikle vazgeçmek istemiyorsanız, o zaman haftada bir kez olmak üzere en fazla 15 dakikalık sürelerle solaryuma girebilirsiniz. Ama gittiğimiz solaryum merkezlerinin ve kullandıkları aletlerin sağlık koşullarına uygun olup olmadıklarını mutlaka kontrol edin.

Dekoltede bronz çağı

Yüzde ve gözlerde sağlıklı bir renk, omuz ve dekoltede bronzluk hissi... Pudralar, farlar ve parlatıcılar sonbahara girerken ciltlerde bronz oyunlar oynamamıza izin veriyor. Pudrayı uyguladığınız fırçanın normal allık fırçasından daha büyük olması önemli, böylece yüzünüzde hoş olmayan çizgileri önlemiş olursunuz.
Yayın tarihi: 20.08.2006
1371
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.