Güzellik

Botoks hangi bölgede daha iyi?

Botoks hangi bölgede daha iyi?

Gençleşmek, yorgun ifadeden kurtulmak, güzelleşmek veya bazı sağlık sorunlarına çare bulmak için kullandığımız “botoks artık çok yoğun ve sık kullandığımız güvenli bir madde” Peki biz Botoks hakkında neler biliyoruz?

botoks

KBB, baş ve boyun cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Teoman Dal, ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden biri olan Botoks ile ilgili sıkça merak edilenler hakkında bilgi veriyor.

Botoks en iyi göz çevresine ve kaşların arasına uygulanır.

Botoks uygulamasına en iyi cevap veren kırışıklıklar alın çizgileri, gözlerin çevresi ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. Botoks ayrıca yanaklardaki gülme çizgileri ve boyun, çene kırışıklıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Botoks ile yapılabilen bir diğer uygulama ise yorgun bir ifadeye neden olan kaş düşüklüğünün düzeltilmesine yönelik kaş şekillendirmedir (kaş kaldırma).

Yeni kırışıklıklarda botoks daha iyi sonuç verir.

Dinamik, yani sadece mimik hareketleri sırasında izlenen kırışıklıklarda, erken dönemlerde Botoks uygulamasından daha iyi sonuçlar alınırken kırışıklıkların zamanla derinleşerek mimik hareketleri yapılmazken de fark edilmesi söz konusu olduğunda bunların tam olarak kaybolması için Botoks uygulamalarına ilave olarak dolgu enjeksiyonları yapılması gerekebilmektedir.

Yayın tarihi: 18.05.2012
6132
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.