Güzellik

Botoks Enjeksiyonu Hakkında Merak Edilenler...

Botoks Enjeksiyonu Hakkında Merak Edilenler...

Botoks enjeksiyonu hakkında merak edilen birçok konu var. Estetik, Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e merak edilen konuları sorduk.

Güncellenme tarihi:

Botoks enjeksiyonu hakkında merak edilen birçok konu var. Estetik, Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e merak edilen konuları sorduk. 


Botoks enjeksiyonu nedir?

Botoks enjeksiyonu kas spazmı kontrolü, koltuk altındaki aşırı terleme ve estetik tedavi olmak üzere üç ana amaç için kullanılır. Yüzünde kırışık ya da kırışık oluşma potansiyeli olan herkes için uygundur. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer. Botoks enjeksiyonu sonrası cildin yaklaşık 3 ile 6 ay kadar daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlanır. Enjeksiyonunun etkilerinin ortaya çıkması için birkaç gün beklenmesi gerekir. Botoks estetiği, kaşlarınızın arasındaki yorgun, mutsuz veya kızgın bir görünüme neden çizgilerin(kaş çatma çizgileri olarak da bilinir) geçici olarak yumuşatılması için kullanılır. Bununla birlikte, çoğunlukla yatay alın çizgileri, kaz ayakları, ağız köşelerindeki gülümseme çizgileri ve dudak çevresindeki sigara içicisinin çizgilerinin yumuşatılmasında da kullanılır.

Kaz ayağı sorunları botoks enjeksiyonu ile tedavi edilir

Botoks enjeksiyonu göz çevresindeki kaz ayakları, kaş arası ve alın bölgesi kırışıklıkları tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Tüm dünyada hem kadınlar hem de erkekler arasında uygulanan en iyi ameliyatsız estetik işlemdir. Bu işlem sadece alanında uzman cerrahlar ve klinik ortamda gerçekleştirilmelidir. 

 

Botoks ile dolgu enjeksiyonu farklıdır

Dolgu ile botoks enjeksiyonu birbirinden farklıdır. Dolgu enjeksiyonu hacim eksikliklerini giderir ve dokuların yukarıya doğru çıkarak çizgi ve kırışıkların düzleşmesini sağlar. Alanında uzman estetik cerrahlar yüzünüzün hangi tür enjeksiyona ihtiyacı olduğuna fiziksel muayenenin ardından karar verir. Botoks enjeksiyonu genellikle cildin üst yani yüzeysel kısımlarına uygulanırken dolgu enjeksiyonu daha derin alanlarında kullanılır. 

Botoks estetiği hakkında bilinmesi gerekenler

Botoks enjeksiyonu 18 ile 65 yaş arasındaki kişiler için uygundur. Botoks enjeksiyonuna alerjiniz olup olmadığını test etmelisiniz. Enjeksiyon alanında cilt enfeksiyonu veya başka bir durumunuz olmaması gerekir. Botoks estetiği ile cilt kırışıklıkları, burun estetiği, kaş kaldırma estetiği, göz kapağı düşüklükleri tedavi edilebilir. Hamile ve emziren kadınların bu süre içinde botoks enjeksiyonu tedavisi yaptırmamaları gerekir.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 17.08.2017
1057
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.