Güzellik

Bedeniniz kışa hazır mı?

Bedeniniz kışa hazır mı?

Soğuk havalarda cildin pul pul dökülmesi ve nem kaybetmesi veya ellerin çatlaması kaçınılmazdır. Oysa uygulayacağınız özel bir bakımla kış aylarında da canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Tıpkı mevsimlerin değiştiği gibi, cildimizin de mevsimlere göre ihtiyaçları değişir. Soğuk hava, azalan nem ve hava kirliliği cildimizi kış aylarında yıpratır ve hassaslaştırır. Bu nedenle özel bir bakıma ihtiyaç duyarız. Kış aylarında özellikle daha yoğun nemlendiricili kremler kullanmalı ve cildimize daha sık bakım uygulamalıyız. Peki bunun için neler yapabiliriz?

Peeling uygulayın

Haftada en az bir kez mutlaka yüzünüze ve vücudunuza peeling uygulayın. Çünkü peeling, cildinizi ölü cilt hücrelerinden arındırır ve aynı zamanda derinlemesine temizlenmesini sağlar. Peeling işlemi için hazır satılan ürünler kullanabilirsiniz. Son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan yüz fırçalarıyla da peeling işlemine benzer bir sonuç alabilirsiniz. Özel olarak yüz bakımı için sunulan fırçalar cildinizi ölü hücrelerden arındırırken kan dolaşımınızı da hızlandırır. Böylece cildiniz hem tertemiz olur hem de daha canlı bir görünüme kavuşur. Aşırı hassas bir cilde sahip olanlar ise çok yumuşak bir fırça tercih etmeli.

Işıl ışıl gözler

Yoğun çalışma temposundan yorulan gözleriniz de özel bir bakımı hak ediyor. Üstelik soğuk havalarda gözaltında morluklar da daha çok belirmeye başlıyor. Işıl ışıl gözlere sahip olmak istiyorsanız, uygun temizleme ürünleriyle temizlediğiniz göz çevresine papatya çayı ile kompres yapabilirsiniz. Pamuğu ılık papatya çayıyla ıslatın ve gözlerin ize yerleştirin. Kompresi 5 dakika uygulayın ve göz çevrenizi kurulayın ve hem yaşınıza hem de cilt tipinize uygun bir göz bakım kremi sürün.
Yayın tarihi: 14.10.2006
1942
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.