Güzellik

Bakımlı ve güzel kollar

Bakımlı ve güzel kollar

Yaz kış ayrımı yapmadan dekolte giyinmeye kadınlar çoktan alıştılar. Kollar genellikle çıplak, sırt, bel ve bacaklar da dekolte kıyafetlerin azizliğine uğrayabiliyor. Öncelikle ve özellikle kolların düzgün, güzel olmaları şart.

Amerikalı ünlü yıldızlardan Sarah Jessica Parker'a vücudunun en beğendiği bölümü sorulduğu zaman, bacaklarından ya da kalçalarından sözetmek aklına gelmedi. Hiç düşünmeden "Kollarım" deyiverdi. Gerçekten de ünlü yıldızın kolları son derece düzgün, bakımlı ve sağlıklı. Otuz yaşını geçen kadınlarda genellikle dikkat çeken sarkmalara onun kollarında rastlamıyorsunuz. Dekolte giyinmenin özellikle kolları çıplak bırakan kıyafetlerin moda olduğu bu dönemde, güzel ve bakımlı kollar dikkat çekiyor.

Kadınlar bel, kalça ve bacaklarındaki fazlalıkları eritmek için binbir çareye başvuruyorlar. Ama kollarıyla ilgilenmeyi düşünmüyorlar. Günün birinde kolsuz elbise giymeleri gerekince de şaşırıp kalıyorlar. Aslında kol kaslarını güçlendirmek için mutlaka egzersiz yapılmalı. Özellikle yoga, kol kasları için son derece yararlı.

Kolları geliştiren ikinci bir egzersiz de krovl stili yüzme. Krovl ve sırtüstü yüzme stillerini denemek son derece yararlıdır. Koların üst kısımlarında kan dolaşımı çok yavaş olabilir. Bu nedenle o kısımlarda yumuşama ve şekil bozukluğu görülür. Kollarınızdaki ölü deri hücrelerini temizlerken üst kısımlara hızlı hızlı masaj yapmakta fayda var. Bu arada kolların derisini sıkılaştırmaya yarayan losyon ve kremler kullanılmalı. Aslında kalçalar için önerilen bu ürünler kollara da büyük yarar sağlar. Kollara sık sık nemlendirici sürülmeli sprey nemlendiriciler kollar için uygundur.

Vücudunuzun en güzel bölümünün kollarınız olması için çok da fazla uğraşmanıza gerek yok.
Yayın tarihi: 06.11.2005
2585
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.