Güzellik

Bacaklarınız yaza hazır mı?

Bacaklarınız yaza hazır mı?

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; bacak bakımıyla ilgili detaylı bilgiler verdi...

Kış boyu pantolonların çorapların ardına gizlenen, her türlü bakımı ihmal edilen bacaklar; selülitleri, tüyleri, batıkları, sarkmaları ve irili ufaklı varisleriyle deniz mevsiminden önce bakıma alınacak.

Çok değil, 10 sene önce bacak yapısının değişmezliğinden yakınır, egzersizle formu değişmeyecek kalınsa da inceyse de bacaklarımızı kusurlarıyla kabul ederdik. Lazer epilasyon, hem pahalı hem uzun süren bir bacak bakımıydı. Sarkmalar ve gevşek görüntü ise kalın ayak bilekleri gibiydi, değişebileceğine pek ihtimal vermezdik.

ArtPlast Estetik Cerrahi’den Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; bacak bakımında mini estetik dokunuşlarla, yeni lazer ve radyofrekans sistemleriyle yapısal sayılacak birçok görünümün artık değişebildiğini belirterek; ‘Vücutta yapılan uygulamalar içinde; en memnun edici sonuçları bacaklardan alırsınız. Değişeceği aklınıza bile gelmeyen diz kapakları, ayak bilekleri, yürürken sallanacağından korktuğunuz bacak içleri kısa sürede düzeliverir. Bacaklar vücudumuzun yağlarının depolandığı bel ve karın bölgesi gibi incelme tedavilerine direnç göstermez. Yapılan uygulamaların sonuçları kalıcı ve son derece memnuniyet vericidir’ diyor.

Bacaklarımıza krem sürmek ve lazer epilasyon / ağda yapmak dışında ne tür bir bakım yapabiliriz?

Bacak derimiz gövdemiz, yüzümüz, kollarımızdan daha kalın ve dayanıklıdır. Yoksa senelerce ağda yapılan bacakların lekeler içinde ve deforme olduğunu görebilirdik. Bacak bakımında öncelikle tüylerden kurtulmak için klasik ve sir ağda yerine güvenilir bir merkezde uygulanacak lazer epilasyon tercih edilmeli. Lazer epilasyon, tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın tek yoludur. Ayrıca kıl dönmesi, allerji, leke ve siyahlıkların oluşmasını engellemek için kullanacağınız en hijyenik yöntemdir. Nemlendirmek özellikle soğuk havalarda ve sıcak duşlar sonrası ihmal edilmemeli.

Yayın tarihi: 18.04.2012
8082
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.