Güzellik

Ayaklarınızı dinlendirin

Ayaklarınızı dinlendirin

Topuklu ayakkabılarla saatler geçiren biz kadınlar, ayak bakımı konusuna daha fazla ağırlık vermeliyiz. Evde ayak masajı yaparak tüm ayak ağrılarımızdan kurtulmamız mümkün!

Güncellenme tarihi:
Ayaklarınızı dinlendirin

Vücudunuzun rahatlaması ve stresten, geçirdiğiniz günün tüm sancılarından arınması için bilinen en etkili yol; masajdır. Bazı rahatsızlıklarda dahi tıbbi olarak olumlu etki ettiği kanıtlanan masaj; doğru yapılması koşulu ile gevşemenizi sağlayacaktır.

Gün boyunca sık sık hareket etmeniz gerektiyse, en büyük çileyi günün sonunda doğal olarak ayaklarınız çekecektir. Yapacağınız ayak masajından önce ayaklarınızı 20 dakika kadar tuzladığınız ılık suyun içinde tutmanızda yarar var. İyice kuruladıktan sonra parmaklarınızla ayak tabanınıza dairesel hareketlerle masaj yapmaya başlayın. Başparmağınızı üstte tutarak güç dengesini kurun. Ayak tabanınızın her bölgesine masaj yaptıktan sonra ayak parmaklarınıza geçin. Bu aşamada her bir ayak parmağını ovalamanız ve parmak aralarındaki etli bölgeleri sıkmanız gerekli.

Son olarak topuk masajına geçersek; elinizle topuğunuzu kavrayın ve başparmağınızla topuğunuza baskı uygulamak suretiyle dairesel hareketlerle masaja başlayın. Bileğin arka kısmını bir kaç kez sıkarak diz kapağına kadar olan bölgeye gittikçe yavaşlayan darbeler uygulayın.

Canlandırıcı bir etkiye sahip olan ayak masajının aynı zamanda partneriniz tarafından size uygulandığında uyarıcı bir etki yaratması da olasıdır. Cinsellik konusunda arayış içinde olan bayanlar için de farklı ve keyifli bir fantezi olacaktır.

Yayın tarihi: 11.06.2012
2375
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.