Güzellik

Ayaklarınız da ilgiyi hak ediyor

Ayaklarınız da ilgiyi hak ediyor

Bakımlı ayaklar istemez misiniz?

Güncellenme tarihi:
Ayaklarınız da ilgiyi hak ediyor

Belki de vücudumuzun en ihmal ettiğimiz kısmı ayaklarımız. Oysa gün boyunca bütün yükümüzü çekenler ayaklar. Ama bakımlı ve sağlık dolu ayaklara sahip olmak zor değil, güzellik de cabası!


Sağlıklı ayaklara sahip olmak için ilk yapılacak iş ayak numaramızdan emin olmak. Şaşırtıcı biçimde birçok insan ayakkabı numarasını doğru bilmiyor. Bunun için ayakkabıcınızdan yardım alabilirsiniz. Güzellik uğruna kalitesine, ortopedisine bakmadan her türlü ayakkabıyı giyiyoruz ama bir an önce bu alışkanlığımızdan vazgeçmemiz gerekiyor. Çünkü ayağın yapısındaki bozulmalar, zamanla vücutta ağrılara ve kemik yapısında bozulmalara neden oluyor. Uzun süre ayakta kalacaksanız, topuklu ayakkabıları tercih etmeyin, düztabanlı ayakkabı kullanmaya özen gösterin.


Papatya ve lavanta yağını sıcağa yakın ılık bir suya eşit miktarlarda ekleyin ve ayaklarınızı suyun içinde 15 dakika dinlendirin. Sonra nemlendirici bir vücut kremiyle masaj yapın. Hem ayaklarınız dinlenecek hem de siz daha iyi hissedeceksiniz.

Yayın tarihi: 21.06.2012
1897
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.