Güzellik

Anti-aging mucizesi üzüm

Anti-aging mucizesi üzüm

Üzüm, kozmetik dünyasının yakın zamandaki en büyük keşfi. Özellikle üzüm çekirdeğinin güçlü bir antioksidan olduğunun tespiti, hem kozmetikçiler hem de kadınlar için heyecan verici. Antioksidanlar vücuttaki serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor. Serbest radikallerden uzak kaldıkça da gençleşiyor, güzelleşiyoruz.

Eski çağlardan beri bilinen ve tarihte özel bir yeri olan üzüm, hem çok değerli bir meyve, hem de bir güzellik kaynağı. Mineraller ve aminoasitler açısından zengin bir meyve olan üzümün, kan yapıcı özelliği de var.

Son dönemlerde ise kolesterol düşürücü ve direnç sistemini güçlendirici etkilerinden bahsediliyor.

Kozmetikte üzümün en etkin kullanılan kısmı çekirdeği. Üzüm Çekirdeği Yağı (F vitamini) ve Üzüm Çekirdeği Ekstresi (OPC- Oligomera Procyanide) bugüne kadar tespit edilmiş en güçlü antioksidanlar arasında sayılıyor.

Öyle ki, etkisi C vitaminine göre 20 kat, E vitaminine göre 40 kat daha fazla.

Üzüm çekirdeği anti-aging etkisinden dolayı, bağ dokusunu güçlendirerek cildi sıkılaştırıyor, daha yumuşak, gergin ve elastiki olmasını sağlıyor.

OPC, üzüm çekirdeği yağı ve E vitamin içeren bakım sağlayıcı formülü özellikle makyaj, yağ artıklarını ve cilt kirlenmelerini yumuşak ve koruyucu bir şekilde temizliyor.

Temizleme sütü cildin doğal nem içeriğinin korunmasını sağlıyor. Yumuşatıcı, rahatlatıcı bir etki yaratıyor ve cildi bakım ürünleri için optimal düzeyde hazırlıyor. Yoğun nemlendirici krem, cildi anti-yaşlanma vitamini OPC ve soğuk preslenmiş üzüm çekirdeği yağıyla besliyor.

Saf E vitamini ve güneş ışığı koruma filtresiyle zararlı UV Işınlarına karşı koruyor, ışığa bağlı cilt yaşlanmasının sonuçlarını önlüyor.

Aloe Vera ve jojoba yağının ise cildi rahatlatıcı etkileri bulunuyor.

ÜRÜN MARKET

Dört mevsim selülit savaşı

Kadınların genetik yapısı, çocuk doğurabilme yetenekleri ve dolayısıyla yağ depolama eğilimlerinin yol açtığı selülit, Roc'un 'Anti-Cellulite Modelling'i ile çözüme kavuşuyor. Ürünün sağladığı bakımla cilt yüzeyinde yumuşaklık ve pürüzsüzlük oluşuyor.

Siyah noktalara son!

Ergenlik çağından vücudun değişmesiyle birlikte ortaya çıkan siyah noktalardan kurtulmak, Clean&Clear'ın yeni geliştirdiği formülüyle artık çok kolaylaşıyor. Özel olarak formüle edilen ürün, içerdiği madde sayesinde tekrar oluşumlarını da engelliyor.

Sağlıklı üzüm

Nemsiz kalan cilt zaman içinde kuruyor ve bu da cildin erken yaşlanmasına neden oluyor. 'M.Asam' gündüz ve gece kremi bileşimindeki üzüm çekirdeği ektresi ile cilde daha sıkı ve elastik bir görünüm kazandırıyor. Üzüm çekirdeği ekstresi OPC nem deposu ve anti oksidan özelikleriyle cildin erken yaşlanmasını engelliyor.

Yayın tarihi: 14.10.2004
1338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.