Güzellik

Akşamdan kalanlara güzellik sırları

Akşamdan kalanlara güzellik sırları

Sabah saatleri hem cilt hem de saçlar için en mükemmel vakitlerden biridir. O zaman haydi, miskinlikten kurtulmanın, uzun yaz günlerinin tadına varmanın tam sırası...

Uzun gecelerden biriydi yine yaşadığınız. Sabah aynaya baktığınızda kendinizi tanıyamadınız. Gözlerinizin altı morarmış, cildiniz matlatmış ve yüzünüz şişmiş... Şimdi eski görüntünüze nasıl kavuşacağınızı kara kara düşünmeyi bırakın da bir an önce harekete geçin. Uzun bir gecenin ardından taze ve dinlenmiş biri olarak yeni bir güne 'merhaba' demenin hiç de zor olmadığını göreceksiniz. Nasıl mı?

Gözlerinizi açın, sabah oldu

Hálá etrafa yorgun yorgun bakıyorsunuz. Ve bir önceki gecenin gölgesi üzerinizde; göz altlarınız torbalanmış, yüzünüzde solgun bir ifade... Oysa hızlı bir S.O.S paketiyle kısa sürede kendinize gelmeniz mümkün. Birinci adım; göz kremleri... Bileşimlerindeki yoğun nemlendirici formülleriyle cildi rahatlatıyor, kafein, gingko içerikleriyle canlandırıyor, göz altlarında oluşmuş yorgunluk izlerini tamamen yok edebiliyorlar. İkinci adım; parmaklarınızla yapacağınız yumuşak basınç hareketleriyle göz altlarındaki şişlikten kurtulabilirsiniz. Üçüncü adım ise soğuk göz kompresleri... Jel maskeler, salatalık dilimleri, çaylı pamuk ya da gümüş kaşık kompresleri gözlerinizi eski haline döndürecektir.

Makyajla sağlıklı bir görüntü

Makyaj çantanızdaki ürünler arasından yapacağınız bilinçli bir seçim, sabah güne ışıltılı ve sağlıklı bir ciltle başlamanıza yardımcı olacaktır. Gözleriniz ve dudaklarınız için yazın yeni sezon renkleri sağlıklı pembe tonlarından oluşuyor. Ancak önce bir göz altı kapatıcısıyla göz altlarınızdaki morluklardan kurtulmalısınız. Bu kapatıcı kremler, mavimsi cilt tonunu nötralize eden sarı bir reng pigmentine sahiptirler. Aynı kremden göz kapaklarınıza da kullanabilirsiniz. Çünkü cildin her yanı aynı tona sahipse kullanılan pembe tonları da ciltte çok daha etkili olurlar. Gözlerde bebe pembesine ne dersiniz? Vurguyu daha da etkili kılmak için siyah maskarayı sadece üst kısımdaki kirpiklerde kullanmalısınız. Bu, ayrıca gözlerinizin optik olarak daha iri görünmesini sağlar. Ve, dudaklarda pembenin canlı tonları ya da gülümsemenizi seksi kılan transparan parlatıcılar gün içinde sizin de sağlıklı görünmenizi sağlar.

Doğal bir ışıltı

Aynadan yansıyan yorgun bir yüz... Güne iyi bir başlangıç bu olmamalı. Sabah uyandığınızda gülümseyeceğiniz ilk insan aynadaki aksiniz olmalı mutlaka. Makyajda, yüzünüzün sağlıkla ışıldamasını sağlayacak olan elmacık kemikleriniz için ise doğru bir renk seçimi yapmalısınız. Allık olarak seçtiğiniz renk, allık fırçasıyla şakaklara kadar uygulanmalı. Yüzünüzde taze bir görüntü yaratan güçlü pembe tonları, parmak uçlarıyla elmacık kemikleri üzerinde yayabileceğiniz akıcı allıklarla çok daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlar. Akıcı kıvamlı allıklar çok daha az renk pigmenti içerdiğinde cilt yüzeyinde doğal bir ışıltı oluşturur. Tıpkı spor sonrasında sağlıklı bir renk kazanan cilt gibi. Kuru ciltler içinse bolca nemlendirici içeren krem allıklar ideal. İpeksi tekstürleri de cilde kolaylıkla uygulanmalarını sağlıyor. Parlak etkileriyle özellikle makyajsız ciltte hoş bir görüntü yaratıyor. Bu tarz krem allıkları kesinlikle pudrayla birlikte kullanmayın. Cilt yüzeyinde istenmeyen lekelenmelere yol açabilirler. Buna karşın klasik pudra allıklar ise makyajın akmasını ve ince çizgilerin oluşmasını engellemek için sadece pudralanmış cilt üzerine uygulanmalıdırlar.

Gün içinde...

Bacaklarınızda geceden kalan yorgunluktan ve ağrılardan kurtulmak için serinletici ayak jelleriyle kan dolaşımını harekete geçirin. Ayrıca sağlıklı ayaklar için yoga egzersizleri oldukça etkilidir; dik bir şekilde durun, ayaklarınızı omuz genişliğinde iki yana doğru açın. Sol ayak parmaklarınızın üzerine kalkın ve ağırlığınızı burada yoğunlaştırın. Aynı hareketi sağ ayağınızla tekrarlayın ve ağırlığınızı sağ ayağınıza doğru kaydırın. Sol ayağınızı eski haline getirin. 20 kez tekrarlayın.

Dudaklarda seksi kırmızı

Mükemmel bir ten, dudaklar ateş kırmızısı... Yaz mevsiminin çekici makyaj renklerine bürünmek için adım adım dudak makyajı teknikleri...

1- Baz oluşturun: Bir miktar fondöten ya da özel bazla dudaklarınızı matlaştırın. Böylelikle kullandığınız rujun dudağınızdaki kalıcılığını arttırmış olursunuz.

2- Çevreleyin: Dudaklarınızı içten dışarıya doğru cilt rengindeki bir dudak kalemiyle belirginleştirin. Bu, dudakların net kontürünü ortaya koyar ve rujun gün içinde dudak çevresindeki ince çizgilere dolmasını önler.

3- Ruj uygulaması:
Özellikle kırmızı tonlarındaki ruju bir dudak fırçası yardımıyla dudaklara uygulayın. Böylelikle ağız kıvrımlarını boyamamış olursunuz.

4- Kalıcılığını sağlayın: Dudaklarınızdaki fazla ruju bir kağıt mendil yardımıyla alın. Üzerine yeniden bir kat daha ruj ya da parlatıcı uygulayın.

Saklı altın

Guerlain'in ince ipeksi bir dokuya sahip pudrası 'Sublime All Over Powder', altın ve bakır tonlarıyla yüz, boyun ve tüm dekoltede aydınlatıcı bir etkiye sahip...

Enerjik ve hareketli saçlar


Schwarzkopf, saç tasarımında fark yaratmak isteyenlere özel bir ürün yarattı: Osis serisinden 'Thrill', bileşimindeki süper tutucu gumlar sayesinde yaratıcı, çılgın ve uzun süre dayanıklı saçlar için...
Yayın tarihi: 06.07.2004
1151
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.