Güzellik

Ağdanın pabucu dama atılamıyor

Ağdanın pabucu dama atılamıyor

Sir ağda, el ağdası (şeker ağdaya) göre birçok avantaj sunuyor. Çam ağaçlarından elde edilen reçine ağdadır ve şeker içermediğinden kıl köklerini beslemez. Aksine kıl köklerini zayıflatır ve kıl çıkış sürelerini uzatır. Eğer bazı noktalara dikkat ederseniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
Ağdanın pabucu dama atılamıyor
Sir ağda bazı noktalara dikkat edildiği takdirde, herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilecek pratik bir servistir. Bu nedenle ağda öncesi ve sonrası bazı konulara özen göstermek gerekir.

Ağda öncesi dikkat edilecekler

Sorunsuz bir ağda uygulaması için ağda uygulaması öncesinde cildin temiz olması, herhangi bir kozmetik kalıntı içermemesi önemlidir. Bunun dışında sir ağda öncesi ciltte herhangi bir rahatsızlık varsa ağda yapılmamalıdır.

Ayrıca cilt soğuk ise veya ağda yapılan ortam göreceli serin ise ağdanın hemen donacağını göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle ağda yapılacak yerin uygun sıcaklık da olması ya da cilt ısısının normal olması gerekmektedir.

Ağda sonrası dikkat edilecekler

Sir ağda sonrası cildin özel temizleme yağı ile temizlenmesi en önemli noktalardan birisidir. Sir ağda sonrasında özellikle ilk 12 saat boyunca yapılması sakıncalı olan bazı durumlar vardır.

Sir ağda sonrası gözenekler açık olduğu için cilt bakteri toplamaya elverişlidir. Bu nedenle en az 12 saat süre ile duş alınmaması gerekmektedir. Sir ağda sonrası cilt hassas olacağından cilde alkol içeren her hangi bir kozmetik ürün veya makyaj malzemesi kullanılmamalıdır.Ağda sonrası güneşlemek, solaryum ve sauna gibi ter ifrazatını arttıracak işlemler yapılması sakıncalıdır.
Yayın tarihi: 03.11.2009
4281
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.