Güzellik

Adet döneminizde de cildiniz ışıldasın!

Adet döneminizde de cildiniz ışıldasın!

Regl döneminde ciltte yağlanma sonucu lekeler ve sivilceler meydana geliyor. Bunların çözümü olacak karışımı ise evde hazırlamanız mümkün

Güncellenme tarihi:
Adet döneminizde de cildiniz ışıldasın!

Adet döneminde ciltte oluşan sivilce ve akneler, birçok kadını özellikle bu dönemlerde aynaya bakmaktan soğutabiliyor. Stresin ve duygusallığın biz kadınlar için arttığı bu dönemlere, bir de yüzümüzdeki pürüzler eklenince bazen sokağa çıkmak dahi istemiyoruz. Ama bu yağlanmayı evde hazırlayacağınız basit bir karışımla ortadan kaldırmanız mümkün.

Toz haline getirdiğiniz bir aspirini, 1 çay kaşığı oksijenli suyu ve yine bir çay kaşığı kuru mayayı iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sivilcelerinizin yoğun olduğu bölgeye sürerek 20 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü güzelce durulayın. Bunu regl olduğunuz dönemde toplam 2-3 kez uygulamanız, cildinizdeki değişimi farketmenizi ve özel günlerinizde bile ışıldayan bir cilde sahip olmanızı sağlayacak. Artık böyle zamanlarda eve tıkılıp kalmak yerine, çekiciliğinizin dorukta olduğu zamanları istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Yayın tarihi: 20.06.2012
4752
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.