Güzellik

A'dan Z'ye güzellik

A'dan Z'ye güzellik

Kendiniz için bir 'güzellik' yapmak ister misiniz? İşte güzel görünmenizi sağlayacak tüyolar...

Işıltılı ve sağlıklı saçlar

Güzel saçların en önemli ihtiyacı bakım, bakım ve tekrar bakımdır. Eğer saç telleriniz ince ise dikkat etmeniz gereken kalitesiz ve ucuz ürünlerden uzak durmaktır.

Bizim önerimiz haftada bir kez en az bir saat, kalın bir havluya sararak etkisini göstermesini bekleyeceğiniz saç bakımı... Omuz hizasında ya da uzun saçlara sahipseniz, sık sık tekrarlayacağınız ekstra bakımla da saç uçlarının kırılmasını engelleyebilirsiniz.

Pürüzsüz ve gergin bir cilt

20'li yaşlarla birlikte cildin elastikiyeti giderek azalmaya başlar. Temel cilt bakımı da işte bu yaşlarda öne çıkar. 20'ler birçok kadının ciltlerinde hassasiyet, bölgesel yağlanma ve siyah noktaların görüldüğü yaşlardır.

Hormonların, stresin ya da yanlış beslenmenin etkisiyle ortaya çıkan bu problem, kullanılan zengin içerikli anti-aging kremleriyle daha da tırmanıyor. İşte bu yüzden cilt uzmanları, cildin birden fazla sorununu gideren özel yüksek teknolojili ürünler öneriyor.

Bizim önerimiz de cildinize haftada bir kez peeling uygulaması yapmanız. Böylelikle cildi yüzeyde biriken ölü deri hücrelerinden arındırarak, ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Dolgun ve bakımlı dudaklar

Sahip olduğunuz dudak formu tabii ki düzenli dudak bakımıyla değişime uğramaz. Ancak mükemmel görünebilir. Burada önemli olan en önemli nokta dudakların özellikle kış mevsiminde mümkün olduğunca nemlendirilmesidir. Bu yüzden çantanızda her zaman aynı zamanda bakım yapan bir dudak balm'ı bulundurmanızda fayda var.

Ama dikkat! Bazı ürünler mineral yağlar içerdiğinden uzun vadede dudakları kurutarak yarardan çok zarar getirebilir. Satın aldığınız ürünün bileşiminde mutlaka bitkisel yağlar olup olmadığını kontrol edin.
Yayın tarihi: 25.01.2007
3162
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.