Güzellik

40 dakikada göz kapağı şikayetine son!

40 dakikada göz kapağı şikayetine son!

Alt-üst gözkapağı ve kaşların oluşturduğu göz çevresi, insan yüzündeki yaşlanmanın ilk ve en çok belli olduğu alandır. Yüz mimiklerinin odak noktası olması ve ince deri yapısı nedeniyle yaşlanma ilk ve en çok bu bölgede görülür.

Güncellenme tarihi:
40 dakikada göz kapağı şikayetine son!
Yıllar içinde bu alanda yaşlanmayla ortaya çıkan değişiklikler şöyle sıralanabilir; göz kapaklarında deri artışı, gözü kapatan kasta yüzey artışı ve göz altı yağ torbalarında fıtıklaşma. Sıklıkla, beklenen yaştan çok daha önce yaşlanan bu alanda ortaya çıkan değişiklikler yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade yerleştirir ve kişi mutlu olduğunda da mutsuz, çok iyi dinlenmiş olsa da yorgun bir yüz görünümü sergiler.

Göz çevresinde yaşlanması olanlara önerilen birçok tedavi olsa da bunların hemen hepsi gerçekten etkili olmayan yöntemlerdir. Oluşan fazla deriyi ve göz altındaki yağ torbalarını yüzden, göz kapaklarından uzaklaştırmayan kremler, masajlar ve enjeksiyonlar gibi hiçbir yöntem gerçek bir çözüm değildir ve bu konuda rahatsız birini yeterince mutlu edemez.

Blefaroplasti nedir?

Göz kapakları ve göz çevresinde böyle bir değişiklik olduğunda tek kalıcı çözüm göz kapağı ameliyatıdır (blefaroplasti). Blefaroplasti sayesinde, insan yüzünden bir çırpıda 7-10 yıl geri alabilir ve en az 5-7 yıl da bu şekilde kalır. Göz çevresi yaşlanmış 36 yaşındaki birinin ameliyat sonrası aynı şekilde bir yaşlanmaya ulaşmasının en az 10 yıl alacağı herkesin anlayabileceği bir mantıktır.
Göz kapağı ameliyatları ortalama 40-50 dakika süren son derece hızlı girişimlerdir. Hastanede kalmayı gerektirmez, aynı gün eve gidilebilir.

Göz kapağı ameliyatlarında iyileşme ne kadar sürer?

İyileşme süresi 1 hafta kadardır. Şişlik ve morluk olsa da 7-10 gün gibi bir sürede kaybolur. Göz kapağı ameliyatları erkeklerde de kadınlar kadar sık uygulanmaktadır. Kadınlar makyaj yapabilme avantajları nedeniyle erken dönemde normal hayata dönerlerken erkeklerin ise morlukların geçmesini beklemeleri gerekir. Morlukların ne kadar oluştuğu ve ne kadar zamanda kayboldukları kişiden kişiye ve cilt yapısına göre değişse de ortalama olarak 10. günde tamamen ortadan kaybolur. İşlem sonrası dönemde göz kapağında, ince ve rahat cilt yapısı nedeniyle hemen, daima hiç iz bırakmayan çok iyi bir iyileşme ile sonuçlanır.

Kaşların yerleşimi de önemlidir!

Kaşların yerleşimi de göz kapağı estetiği uygulanan her kişide mutlaka değerlendirilmelidir. Estetik olarak güzel bir kaş yapısı kadınlarda kaşın dış 1/3 kısmının iç tarafından daha yüksek olması ile sağlanır. Bu yüksekliğin derecesi normal sınırlarda kalmak şartı ile kişinin isteğine göre belirlenebilir. Kaşların kaldırılması tek başına bir işlem olarak yapılabileceği gibi üst göz kapak ameliyatının bütünleyici bir parçası olarak da uygulanabilir. Bu işlemde kaşlar istenilen pozisyona alınır ve o bölgeye cilt altından sabitlenir. Bu herhangi bir iz bırakmayan, sonucu kalıcı olan ve günlük hayatınıza rahatça dönebileceğiniz bir yöntemdir.

Plastik ve Estetik Cerrah
Operatör Doktor Ergin ER

Ameliyatsız burun estetiği

İzsiz karın gerdirme mi?
Yayın tarihi: 23.11.2010
4156
dahafazlası
YORUMLAR

hocam gözkapagı kası çalişmiyo bunun çaresi varmı

ali 05.12.2010 18:53:38

evet iş güzel de bu işin sonunda seda sayan gibi sürekli şaşkın halde dolaşmak istemem..ama gerekli olabiliyor.

polen 23.11.2010 17:48:56

Biraz cesaret işi! Ya daha kotu olursa? Ne de olsa her operasyon bir risk taşır!

levo 23.11.2010 16:54:44

Benim teyzem gözaltı torbalarını aldırdı, kadın resmen 10 yaş gençleşti. Artık kapatıcı bile kullanmıyor!

ahududu 23.11.2010 16:53:50

bende aynı şeyi söylemek istiyorum fiyat nekadar????

Adam Brown 23.11.2010 16:37:48

Sadece yaşlıların başına gelmiyor göz kapak düşüklüğü. Ben 27 yaşındayım ve şiakayetim çok büyük :(

Asi 23.11.2010 10:21:42

Fiyatı ne kadar acaba? Karşılanabilir bir rakam mı?

saliha 23.11.2010 09:15:11
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.