Güzellik

30'lu yaşların güzellik sırları!

30'lu yaşların güzellik sırları!

Cildiniz daha da hassaslaşıyor mu? Nem dengesini korumak için önerilerimizi mutlaka okuyun!

Güncellenme tarihi:

30′lu yaşlardan itibaren kadınlar kendilerini zorlu bir hayat maratonunun içinde buluyorlar. İş ve ev arasında gidip gelir­ken daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorlar. Yine de cilt henüz gergin, göğüsler ve kalçalar sıkıdır.

Sadece göz ve dudak kenar­larında ilk kırışıklıklar görülmeye başlar. Ve saçlarda bir iki tel beyaza rastlamak olasıdır. Ancak doğru bir stratejiyle bu yaşlar­da da biyolojik saati en azından yavaşlatmanın mümkün oldu­ğunu söyleyebiliriz.


30′la birlikte artık hücreler eskisinden daha yavaş çalışmaya başlıyorlar. Cilt eski tazeliğini yitiriyor. İlk belirtiler ise özellikle göz altlarında ortaya çıkan ve çoğu zaman kırışıklıkların neden olduğu kırışıklıklarla başlıyor.

Dokular eski esnekliğini kaybedi­yor, ciltteki nem oranı düşüyor ve ciltteki yağ üretimi eskisinden yüzde 30 oranında azalıyor. Bu yüzden 30′ların ortasından itiba­ren cilt, kendini yenilemek için
28 gün yerine 40 güne gereksi­nim duyuyor. Bu olumsuzluk kendini önce ciltteki kirliliğin azalmasıyla gösteriyor. Sonuçta artık nem ihtiyacını karşılayamadiği için elastikiye de azalmaya başlıyor.

Yayın tarihi: 28.02.2013
15115
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.