Galeri

Tatlılara karşı koyma taktikleri

Güncellenme tarihi:
Şimdi canın tatlı çekiyor ve her an diyetini bozmak üzere misin? O zaman derhal iradeni güçlendirme taktiklerini uygulamaya başla! Araştırmalara göre aslında irade bir çeşit zihinsel kas gibi. Aynı diğer bütün kaslar gibi o da güçlenebiliyor.

Günlük alman gereken kalori miktarını sokakta köşeyi döner dönmez karşılayabileceğin bir dünyada, seni kurtaracak tek şey: Her ne olursa olsun boyun eğmeyi durdurabilen iradendir. Eğer direnme gücün azsa şu çok duyulan cümleler seni daha da çok yıldırır.

Araştırmalara göre aslında irade bir çeşit zihinsel kas gibi ve o da güçlenebiliyor. Florida State Üniversitesi Psikoloji Profesörü Roy Baumeister, “İnsanın kendi üzerindeki kontrolünü arttırabilme kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz" diyor. Aşağıdaki dört taktik, en çok zorlandığın durumlarla nasıl baş edeceğini gösteriyor. Tavsiyeleri uygulamaya başlarsan, kısa bir zaman sonra ne o peynirli pizza ne de parıldayan tatlı çörekler artık aklını çelemeyecek!
Yayın tarihi: 06.09.2009
93380
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.