Galeri

Etin yumuşak olması için kolay yöntemler

Güncellenme tarihi:
Et terbiye edilmiş olsun veya olmasın, pişirirken etin kurutulmaması gerekir. Yani etin kendi suyunu içerisinde tutması gerekir.

Etin suyunu kendi bünyesinde tutmak çok kolay. Yapılması gereken kullandığımız mangal, elektrikli ızgara, ızgara tavası veya benzeri aletleri çok iyi ısıttıktan sonra etleri pişirmeye başlamalıyız.

Eti ızgara üzerine yaydığımızda, et yüzeyinde ızgara izlerinin çıkması ile birlikte, eti diğer yüzeyi üzerine döndürmemiz gerekir. Aynı izlerin ikinci yüzeyinde oluşmasıyla etin mühürlenmesi yani, et suyunun kendi içerisinde hapsedilmesi işlemi gerçekleşmiş olur.

Etin pişirilmesi için bundan sonrası tamamen kendi damak zevkinize kalmış; eti az, orta, çok pişmiş olarak dilediğiniz gibi pişirebilirsiniz.

Sizlere vereceğimiz tariflerde tüm malzemeleri karıştırın. Derin bir cam kapta, etinizi bu karışımla iyice harmanlayın. Üzeini strech film ile kapatıp buzdolabında 3-4 saat dinlendirin.
Yayın tarihi: 22.04.2010
241484
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.