Türkiye'nin Pek Bilinmeyen 14 Güzelliği

Güncellenme tarihi:
Mezovit, Bilgelik, Kuladokya, Büğrüm, Clandras, Işıklı, Blaundus, Karataş gibi yer isimleri size hiç aşina gelmiyor, aklınızda hiçbir fikir canlandırmıyorlarsa bu yazımız tam size göre. Türkiye'de henüz turizme aktif olarak kazandırılmamış onlarca doğal ve tarihi güzellikler bulunmaktadır. Turizme kazandırılmamış bu yerlere; ulaşım zorluğu, konaklama sıkıntısı gibi sıkıntıların yanında bu bölgelerle ilgili bilgi ve fikir edinme noktasında bile hemen hemen hiçbir yazılı ve görsel kaynak bulunmamaktadır. Çoğu yerel yöre halkı tarafından bile bilinmeyen bu güzelliklerden bir kaçını sizler için derledik.

Mezovit | Rize

Kaçkar Dağları'nın eteklerinde kalan Mezovit bölgesi özellikle yaz aylarında buzul ve dağ manzaraları eşliğinde mükemmel görüntüler sunmaktadır. Rize-Artvin sınırları arasında kalan bu bölgeye Ayder Yaylası'ndan ulaşılabilmektedir. Genellikle sadece dağcıların ziyaret ettiği bu bölgeyi mutlaka trekking planlarınıza ekleyin.
Yayın tarihi: 30.03.2016
59593
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.