Türk Erkeklerinin 10 Ortak Özelliği!

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
9. Bazı kalıplaşmış düşünceleri var.

-Kadınların dilinden anlamak zordur. Şimdi erkeklerle kadınların düşünme yapıları farklıdır evet. Kadınlar her şeyi duygularla anımsar ve ona göre kodlar. Bir şarkı çaldığında ya da belirli kelimeler duyduğunda gözünün dolması, sinirlenmesi vs tepkileri buna bağlıdır. Anatomik yapı gereğiyle gelip bunu anlamanızı beklemek zordur. Ha nadir de olsa vardır belki anlayabilen ama sorun bu değil. Şu ki karşınızda sizi anlamaya çalışan birisi varsa siz de çaba gösterin az da olsa. ''Kadın milleti yaa anlamam ben'' demek saygısızlık hatta karşınızdaki için haksızlık değil midir?

-Türk kızları trip atar. Bunu sadece Türk kızları yapmıyor bilginize. Ama adı sadece Türkiye'de ''trip'. Mesela sevgilinize kötü bir şey anımsatmış, kırıcı davranmış, yalan söylemiş, günlerdir iki çift güzel söz söylememiş ya da hoşlanmadığı bir şey yapmışsanız kırılıp üzülmesi, konuşmak istemeyip içine kapanması ya da sinirlenip sinirlenmemiş gibi yapmaya çalışmasına neden olduğunda ''Ay trip atıyor yeaa'' diyebiliyorsanız, bu sizin ayıbınız.

-Açık saçık giyinen kız aranıyordur. Çok erkek tarafından ülkemizde kabul edilen düşünce ne yazık ki. Ama ben bu kızın giyinme özgürlüğü olduğunu, canı ne yapmak isterse istesin beğendiği gibi giyineceğini anlatmaya çalışsam anlarlar mı acaba?

-KEZBAN Bir kadın ismi halbuki. Ama bazen aşağılama olarak kullanılıyor. Bu yapıştırmayı yapan erkekler genelde ergenlik dönemlerinde kendi halinde insanlardır muhtemelen. Ama tabi bu işin ergenlik yanı yok. Duyarlı olmakla, açık düşünebilmekle, saygılı olmakla ilgisi var... -Mesela kadınlar tüylerini alıp almamakta özgürdürler. Sen buna göre bir genelleme de yapamazsın. Alan var almayan var. Kendi kararı. Kendi vücudu üstündeki kararlara lütfen saygı duyalım. -Ağırdan satıyor, öpmüyor, sarılmıyorsa ve sen ona bu yapıştırmayı yapıyorsan sana yakınlaşmak istememekte haklıdır muhtemelen.
59933
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.