Tarihte Yaşamış 10 Kadın Seri Katil

Güncellenme tarihi: 04.03.2017
Madame Lalaurie (1775-1842)

Paralı ve iyi ilişkileri olan sosyetik bir güzel Lalaurie evinde verdiği partiler ve davetlerle çevre sakinleri tarafından tanınan bir kadındı. Kaynaklara göre 12 yaşındaki Lia adlı kölesi bir davet öncesi Lalaurie'nin saçlarını tararken canını acıttığı için kırbaçla bayıltana kadar dövülmüş sonrada öldürülmüştür. İlk cinayetini ve işkencesi bu şekilde işleyen Lalaurie kendisine açılan davada sahip olduğu yüksek çevresini kullanarak sadece 300 dolar ceza ödeyerek kurtulmuştur .

Madam bu cinayetten sonra günlük hayatına devam etmiştir ancak kaldığı 1140 numaralı evin mutfağında çıkan yangın Lalaurie'nin gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır. New Orleans itfayesi yangına müdahale etmek için Madamın evine girmiş ve itfaiye görevlerini gören bir kölenin evin 3. katını kontrol etmelerini söylemesi üzerine üst kata çıkmışlar. İtfaiye ekipleri sürgülü ve kilitli bir kapı ile karşılaşmış. Kapının arasından çığlık ve ağlama sesleri duymaları üzerine kapıyı kırarak açmışlar ve gördükleri manzara ile şoka uğramışlar. Ceset ve leş kokusu içinde duvarlara zincirlenmiş insan bedenleri; kimisi yaşayan kimisi ölü kimisi de kanlar içerisinde. İşkence edilerek parçalanmış 7 köleye ait cesetler de cabası. Ölü veya canlı kurbanların çoğunun kemikleri kırılmış ve ters yöne doğru çevrilmiş. Derileri farklı bir biçimde oyulmuş ve yüzülmüş, elleri ve ayakları kesilmiş.

Bir iddiaya göre Paris'e kaçan Madam Fransa'da domuz avına çıktığı zaman domuz avı sırasında geçirdiği kaza sırasında öldüğü iddia edilmiştir ancak hiç bir zaman kanıtları ortaya konulamamıştır. Araştırmacı yazar Engune Backes 1924 yılında Saint Louis mezarlığında Madamın adının yazılı olduğu mezar taşı keşfetmesiyle 1842 ibareli ölüm tarihinin yazmasıyla madamın 1842 öldüğü düşünülmektedir . Uzun yıllar 1140 numaralı evin önünden insanlar korkudan geçememiştir . hakkında ortaya konulan "yaşıyor" iddiaları uzun yıllar kulaktan kulağa yayılmıştır.
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.