Sonbaharda Ekebileceğiniz Çiçekler!

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Frezya Çiçeği

Frezyayı evde yetiştirecekseniz iyi derecede güneş alabileceği bir ortam sağlamalısınız. Çiçeklendikten sonra çabuk solmasını engellemek için direkt güneş ışığından korumalısınız. Balkonda yetiştirip çiçeklendikten sonra eve alarak hem evinizi mis kokusuyla doldurabilir hem de çabuk solmasını engelleyebilirsiniz. Saksıya ektiğin frezya soğanları arasında 5 cm boşluk olmalı ve aynı boşluk saksının kenarlarında da bırakılmalıdır. Saksınızın toprak ya da seramik olması bitkinin sağlıklı yetişmesi için önemlidir.

Bahçede yetiştirecekseniz bulunduğunuz yerin iklimini göz önünde bulundurmalısınız. Frezya türlerine göre -6 dan -12 dereceye kadar dayanıklılık gösterir. Bu nedenle don olayları görülen bölgelerde frezya soğanlarının sonbaharda ekilmesi tavsiye edilir. Frezya soğanlarını toprağın 5 cm altına aralarında en az 6-7cm aralık kalacak şekilde ekmelisiniz.
16309
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.