Piknik için İstanbul'un en iyi alanları!

Güncellenme tarihi:
Mihrabad Mesire Yeri

Kanlıca'nın hemen üstünde yıllara, şarkılara ve istanbul'un bütün renklerine şahitlik etmiş bir tabiat mirası, istanbul Boğazı'na hakim bir tepe üzerine kurulan koruluk, fıstık çamları, erguvanlar, çınarlar, serviler başta olmak üzere bir çok ağaç ve bitki türünü barındırır. Özellikle bahar aylarında katır tırnakları ve defne kokuları arasında dolaşmak ayrı bir keyiftir.

Kanlıca'da boğaza hakim bir tepede bulunan koruluk erguvanlar, çınarlar ve serviler başta olmak üzere bir çok ağaç ve bitki türünü barındırır. 200 dönüm üzerine yayılan mesire yeri, oturma alanları, kafeteryası, koşu parkuru, çocuk parkı ve diğer birimleriyle günün her saati dolup taşmaktadır.

Bölge, Boğaz'ın kıyısındaki yalısıyla birlikte Abdülhamit'in Berlin Büyükelçisi Sadullah Paşa'nın eşi Necibe Hanım tarafından Mısırlı Abbah Halim Paşa'nın kızı olan Rukiye Hanım'a yüz görümlüğü olarak verilmiş, prenses de yalıyı bugünkü haliyle yeniden inşa ettirmiştir.

200 dönüm üzerine yayılan mesire yeri, oturma alanları, büfesi, koşu parkuru, çocuk parkı ve diğer birimleriyle günün her saati dolup taşmaktadır. Boğaz'ın ikinci gerdanlığı F. Sultan Mehmet Köprüsü'nün en iyi göründüğü alanlardan biri olan Mihrabad, istanbul'a gelen yabancıların da önemli uğrak noktalarındandır.

Ulaşım: Mihrabad Mesire Yerine sahilden (Kanlıca yönü) girilebildiği gibi, TEM bağlantı yolu Kavacık Tekke mevkiinden de ulaşılabilir.
Yayın tarihi: 04.06.2013
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.