Piknik için İstanbul'un en iyi alanları!

Güncellenme tarihi:
Çilingoz Mesire Yeri

Karadeniz'in kıyısında uzun ve hayli geniş beyaz bir kumsal... Dalgaların yüzyıllardır döve döve ilginç şekillere bezediği kayalıkların arasından denize karışan bir dere...

Ve bütün bu güzel tabloyu tamamlayan yeşil bir örtü... işte Çilingoz burasıdır, ister kendinizi sıcak kumsala atın. ister sadece bu yöreye özgü longos' tabir edilen bitki ve ağaç zenginliğini keşfetmek için yürüyüşe çıkın.

Balık tutmaya meraklıysanız da şansınız mutlaka size gülecektir. Zira, Çilingoz Deresi ve Karadeniz hayli bereketlidir. Akşam güneşi battığında çadır ve bungolov önlerindeki sohbetler ise sıcak dostlukların hatırası olarak uzun yıllar sizinle kalacaktır.

Ulaşım: 1) Çatalca-Saray yolu üzerindeki Binkılıç Beldesi'nin hemen çıkışından sağa dönüldükten sonra 17 kilometrelik orman içi yolu kullanabilirsiniz. 2) Terkos'un kuzey kısmını takip eden Ormanlı, Karacaköy ve 11 köy istikametlerinden ulaşılabilir.
Yayın tarihi: 04.06.2013
31187
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.