Ortamlarda Rezil Olmamak İçin Okunacak 25 Kitap

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
5)Aşk-ı Memnu/ Halid Ziya Uşaklıgil (1899-1900)

TV dizisi olarak uyarlanan romanın konusuna hepimiz aşinayız. Adnan Bey ve Bihter’in evliliği sıkıntıya girince Bihter ve Adnan Bey’in yeğeni olan Behlül arasında yasak bir ilişki başlar. Aynı dönemde Nihal Behlül'e bir duygusal yakınlık duymaya başlamıştır; Behlül ise Bihter'e duyduğu aşktan zamanla uzaklaşmakta, yeni arayışlara girmektedir. Firdevs Hanım Adnan Bey'in yalısında kalmaya başladıktan sonra Behlül ile Nihal'i evlendirmeyi planlar. Bu arada, Bihter ile Behlül'ün arasında bir ilişki olduğunu fark eder. Nihal ve Behlül bu fikre önce şaka diye aldırmazlar ama zamanla iş ciddileşir; iki genç birbirlerine aşık olurlar.

Bihter Behlül'ün Nihal'e olan aşkını kıskanır. Nihal, Behlül'le evlenme hazırlıkları yaptığı sırada, Behlül ve Bihter arasındaki ilişkiyi sezer. En sonunda Beşir her şeyi açıklar. Nihal ve Adnan Bey şok geçirirler. Evlenecekleri gün Bihter odasında intihar eder. Behlül ise evden kaçar.

Kitaptan Uyarlanan En İyi 30 Aşk Filmi! !
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.