Mutlaka İzlemeniz Gereken Yabancı Diziler

Güncellenme tarihi: 03.11.2016
American Horror Story

American Horror Story, Ryan Murphy ile Brad Falchuk tarafından yaratılan Amerikan korku-drama televizyon dizisidir. Antoloji serisi olarak tanımlanan American Horror Story'in her sezonu, farklı bir dizi karakter, mekâna ve "başı, ortası ve sonu" olan bir öyküye sahip olan bağımsız bir mini dizi olarak tasarlandı.

İlk sezon günümüzde geçmektedir ve restore edilmiş bir konağa taşınan ve evde, evin eski sakinlerinin hayaletlerinin olduğundan bihaber olan Harmon ailesinin öyküsünü ele almaktadır.

American Horror Story: Asylum adıyla yayınlanan ikinci sezon, 1964 yılında geçmektedir ve bu sezonda, doktorlar, hastalar ile cezai ehliyeti olmayanlar için bir tesis tutan rahibelerin öyküleri ele alınmaktadır.

Üçüncü sezon American Horror Story: Coven adıyla yayınlanırken teması cadılar ve büyücülük üzerineydi. Dördüncü sezon American Horror Story: Freak Show, 1952'lerin Florida'sındaki bir ucube gösterisini konu aldı. Beşinci sezon American Horror Story: Hotel ise Hotel Cortez adındaki bir mekanı ve yaşayanların ilişkilerini konu aldı. Altıncı sezon American Horror Story: Roanoke'da dizi alışılmışın dışına çıkarak temasını belgesele çevirdi ve bir evde geçen paranormal olayları işledi.
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.