Kore Dizilerinden Uyarlanan 10 Türk Dizisi

Güncellenme tarihi:
1. BONUS

ABNORMAL SUMMİT: Evet bunu da böyle koca kalın harflerle yazacağım. Diğer şeyler hakkında kıyaslama ve yorum yapamadım çünkü türk dizisi izleyecek vaktim zamanım pek fazla olmuyor. Fakat bu programları izlediğim için kısaca bilgi verip açıklayabilirim.

Abnormal summit ya da Türkçesi ile anormal zirve teknik olarak bir talk-show programıdır. Kore'de yaşayan 11 yabancı erkek (sonradan 12 olacaktır) ülkelerini, kültürlerini, konuk olarak gelen Kore temsilcilerinin sorunlarından yola çıkarak anlatmakta ve dostça tartışmaktadırlar. İzlerken hem gülüp eğleniyorsunuz hem de diğer ülkelerin kültürlerini öğreniyorsunuz. İlk 22 bölümde Türk temsilci Enes Kaya'da vardır. Bazı noktalarda ülkemizi kötü temsil ettiği söylense de iyi bir temsilcidir ve girdiği ikili diyaloglarda insanı gülmekten yarar. İzlerken hangi kültürlerin birbirine benzediği, ülkelerde ne nasıl yaşanır, gelenekler nedir, bayramlar nedir, nereler gezilir, para birimi ekonomi nasıldır, aile ilişkileri, ergenlik ve gençlik sorunları gibi bi çok konu hakkında bilgi sahibi olur ve eğlendirir. G11 adını verdikleri anormal ve gizli zirvede bu tarz şeyleri tartışıp kore temsilcilerinin anormal olup olmadıklarını oylarlar. Demokratik yani =D

Türk versiyonunun 3 bölümünü de izledim ama orjinali kadar eğitici gelmedi bana. Sunucular çok eksik kalmış. Amaç ülkeleri tartışmak gibi gözüküyor ama olay çok bireysel çok kişiler üzerinden yürüyor. Tamam Emrah yakışıklı, Rus yakışıklı, Abijim gerçeği ve ispanyolca küfür eden adam gerçeği var. Gegul var. Komik yani. Ama abnormal summit kadar hazır cevaplılık yok. Abnormal Summit'de ikili diyalog ve tartışmalar çok fazla, zıtlıklar çok fazla olduğu için bir çok şey öğreniliyor ama Elin Oğlu o tadı yakalayamamış benim gözümde. Elin Oğlunu açıp izleyen insanların Kore programlarına dizilerine ön yargısı olabilir ama abnormal summiti açıp bir defa izlemelerini öneririm.
Yayın tarihi: 14.04.2015
58568
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.