Baharda Ne Yapmalı?

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
TİYATRO

İstanbullu tiyatroseverlerin iki senede bir yaşadığı tiyatro şenliği bu sene 3-28 Mayıs’ta: Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde kaçırmanızı pek tavsiye etmeyeceğimiz beş yapım ve gerekçeleri...

57- ÜÇ KURUŞLUK OPERA/BERLINER ENSEMBLE: Esasen festival kapsamında değil, bir tür ‘paralel etkinlik’... Almanya’nın en mühim adreslerinden Berliner Ensemble, hem de bir Brecht oyunuyla ayağımıza gelir de kaçırmak olur mu? 13, 14 Mayıs’ta Zorlu PSM’de.

58- HER GÜN BİRAZ DAHA/SHIEVEH THEATER GROUP: Bir ‘dünya gözüyle görmelik’ oyun daha. Çünkü İran’dan çıkmış bir kadın oyunu. Daracık bir mutfakta üç kadının ıstırap dolu öyküleri aracılığıyla, İran’ın 1981’den 2013’e uzanan tarihinden bir kesit... 17 ve 18 Mayıs’ta Uniq Hall, Uniq İstanbul’da.

59- SHAKESPEARE'İN BÜTÜN ÖLÜMLERİ/SPYMONKEY:Shakespeare’in oyunlarında gerçekleşen 75 ölümün bu belli ki pek yaratıcı ve eğlenceli dörtlü tarafından sahnelenmesini, şimdiden ciddi ciddi merak ediyorum. Oyun, 24, 25 ve 26 Mayıs’ta Moda Sahnesi’nde.
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.