Yiyerek güzelleşin

Güncellenme tarihi:
Siyah çikolata - Serbest radikallerden korur!

Kakao serbest radikallerle savaşan antioksidanlar bakımından oldukça zengin olduğundan, siyah çikolata yararlı kabul edilir ancak çikolatadaki süt miktarı arttıkça, kakao içeriği İle birlikte kakaonun içerdiği en güçlü antioksidanların miktarı azalır. Siyah çikolatanın içerisindeki değerli içerikler vücudunuzu ve cildinizi serbest radikallerden ve iltihaplardan korur.

Ancak dikkat etmeniz gereken yediğiniz siyah çikolatanın en az yüzde 70 oranında kakao içermesi. Su ile hazırlanmış bir fincan sıcak kakaonun antioksidan miktarı, kırmızı şarabın antioksidan miktarından daha fazladır.

Aklınızda bulunsun:Çikolatanın içerisinde azı m sanmayacak miktarda yağ bulunur. Bu nedenle siyah çikolatayı bir yiyecek olarak değil adeta bir ilaçmışçasına küçük dozlar halinde tüketmenizde fayda var. Her gün küçük bir parça siyah çikolata yeterli antioksidan desteğini sağlayacaktır.
Yayın tarihi: 17.09.2013
176457
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.