Sporla kilo vermek için altın kural

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Ne sıklıkta spor yapılmalı?

Haftada iki gün iki-üç saat spor yapacağınıza haftada beş gün birer saat yapmak daha doğru. En ideali sistem bu. Aynı mantıkla bir anda iki-üç litre suyu kafaya dikmek yerine günün belirli saatlerinde birer, ikişer bardak su içmek ve spor yaparken özellikle daha fazla sıı içmek daha doğru. Çünkü sıvı kaybını yerine koymalısınız. Çok uzun sportif aktiviteden mutlaka kaçınmak lazım. Hiçbir zaman uzun süreli aktivitcden maksimum performans çıkarmak mümkün değil.

Bu, sadece insanların suçluluk duygusundan kurtulmak için yaptıkları bir şey. Yani bütün hafta spora gidemeyenler cumartesi gününün üç saatini sporda geçirerek bir haftayı telafi ettiklerini düşünüyorlar. Halbuki böyle yaparak daha da büyük bir hata yapıyorlar bence. Yani üç saat o beş günün yerine geçmiyor.
YORUMLAR

ben 1 aydır düzenli evimde sipor yapıyorum yiyceklerime dikkat ediyorum şekeri bitirdim 3 kg verdim hedefim 6 kg daha vermek yani siporla kilo alanların birşeyi eksik yaptıkları kesin ekip işi olmalı.

zehra nişancı 13.06.2008 23:32:28

HER YAZINIZ BİLİMSEL VE MANTIKLI.BİZLERİ BİLGİLENDİRİYOSUNUZ.TEŞEKKÜRLER

Hasret DEMİR 10.06.2008 17:37:01

3 aydır düzenli sor yapıyorum ve 3 ay önceki yeme düzenim hiç değişmadi ama üstüne bir de 2.5 kilo aldım. bu nasıl iş anlamadım

yavuzay 06.06.2008 13:51:45
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.