Hafızanızı Güçlendiren En İyi Besinler!

Güncellenme tarihi:
Fizyolojik olarak iyi bir hafıza; beyin hücrelerinizin toplam sayısına (nöronlar), hücreler arasındaki iletişimin düzgün akışına ve hücrelerin sağlığına bağlıdır. Genel sağlık durumunuz hafızayı birçok yönden, güçlü bir şekilde etkileyebilir. Örneğin; vücudun kardiyovasküler sistemi beyin hücrelerinin çalışma performansını etkileyebilir. Vücuttaki her hücrenin hayatta kalabilmesi ve düzgün çalışabilmesi için sürekli bir oksijen kaynağına ve besin maddelerine ihtiyacı vardır. Oksijen ve besin maddeleri kan yoluyla taşındığından, kan akışını olumsuz yönde engelleyen herhangi bir şey beyin hücrelerinin işlevini etkileyebilir.

Basitçe, sağlıklı bir kalp sağlıklı bir beyin için çalışır. Bu yüzden kan basıncı ve kolesterol seviyelerini kontrol altında tutmak, düzenli egzersiz yapmak ve sigara, alkol gibi enerjinizi düşürecek kötü alışkanlıklardan uzak kalabilmek önemlidir.
Yayın tarihi: 12.07.2016
101979
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.