Detoksla 3 Günde Hafifleyin!

Güncellenme tarihi:
Önerilebilecek detoks meyve ve sebzeleri

Greyfurt: Bu meyve tüm detoks kürlerinde bulunur. Yüksek oranda C vitamini ve lif içerir. Kolestrol düşürücü ilaçlarla aynı anda kullanılmamalıdır.

Ananas: İçindeki bromelin sebebiyle iyi bir cilt ve sindirim detoksu sağlar. C vitamini bakımından da zengindir.

Portakal: Detoks vitamını olan C vitamini bakımından zengindir. İyi bir antioksidandır ve bol miktarda lif ile flavinoid bulundurur.

Kayısı ve şeftali: Güçlü bir antidoksidan olan beta karotenin bulundururlar. Flavinoid bitkisel lif potasyum ve diğer mineralleri de içerirler.

Elma: Çok yararlı bir flavinoid olan likopen, kolesterol azaltıcı pektin ve birçok vitamin bulunur.

Kivi: C vitamini ve mineraller bulunur.

Siyah üzüm: Bu meyvenin çekirdeğinde değerli bir antioksidan olan proantosiyanidin bulunur. Aynı zamanda iyi bir vitamin deposudur.

Lahana grubu: Bu gruba beyaz ve kırmızı lahana, brokoli, şalgam, hardal, kırmızı turp, pancar, brüksel lahanası ve karnıbahar dahil edilebilir. Bu sebzeler detoks kürlerinde çok sık kullanılarlar. Çünkü, antioksidan, vitamin ve mineral bakımından çok zengindirler. Vücudu tam anlamıyla toksinlerden temizleyebilirler ve metabolizmaya destek olurlar. Çiğ ya da pişmiş olarak yenebilirler.

Enginar: Toksinleri giderir ve kolesterolü düşürür. Karaciğere destek olucu özelliği vardır.

Havuç: İyi bir toksin temizleyicidir. Antioksidan, beta karoten ve C vitamini bakımından gayet zengindir.

Kereviz: Antioksidan bakımından zengindir ve sindirim sistemini rahatlatıcı etkileri vardır.

Sarmısak ve soğan: Toksinlerden arındırırlar. Bağışıklık sistemini güçlendirici ve kolesterolü düşürücü etkileri vardır.
Yayın tarihi: 29.12.2014
27015
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.