Detoksla 3 Günde Hafifleyin!

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
Detoks nedir?

İnsan bedeni, bünyesinde sürekli olarak toksinler biriktiriyor. Aslında yaşamımızı devam ettirmeye çalışırken kendimizi de kirletiyoruz. Bu kirlenmenin olumsuz etkileri de zaman içinde psikolojik veya fizyolojik sorunlar olarak ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle, insan bedeninin de temizlenmeye, daha doğrusu yenilenmeye ihtiyacı var. Detoks, bunu yapabilmemizi sağlayan bir sistemdir. Bu sistemin uygulanmasıyla sindirim sisteminin oluşturduğu toksin maddeler vücuttan atılıyor ve bir tür arınma başlatılıyor.

Eğer aşağıdaki rahatsızlıkları kendinizde gözlemleyebiliyorsanız; detoks zamanınız, daha doğrusu rahatlama zamanınız, gelmiş demektir:

- Sabah uyandığınızda ya da gün içinde bitkinlik ve yorgunluk hissediyorsanız.

- Çeşitli mide rahatsızlıklarınız varsa. - Dilinizde ya da ağzınızın içinde yaralar çıkıyorsa.

- Fazlaca terliyorsanız ve teriniz kötü kokuyorsa.

- Vücudunuzda ödem oluşuyorsa.

- Tırnaklarınız inceliyor, kırılıyor ve üzerlerinde beyaz lekeler çıkıyorsa.

- Saçlarınız kuruyor, kırılıyor ve dökülüyorsa.

Detoks nasıl uygulanır?

Uzmanlar, üç günlük bir detoks programı toksinlerden arınmak için yeterli buluyorlar. Detoks boyunca bedenin tüm zararlılara kapatılıp; yeniden düzenlenmesinde en önemli kısım beslenmeyle ilgili olan kısımdır. Öte yandan kişinin kendini rahatlatabilecek yöntemleri öğrenebilmesi, stresten uzak kalmaya çalışması, insan ilişkilerine dikkat etmesi, sigarayı bırakması, vücut temizliğine özen göstermesi ve egzersiz yapması da son derece gereklidir.
26240
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.