Çocuk yetiştirirken doğru bilinen 20 yanlış

Güncellenme tarihi:
9. Uslu durdu hamburgeri hak etti!
Onu sağlığı ciddi şekilde tehdit eden fast food gıdalardan uzak tutun. Bu ödüllendirme şekli yerine başka yöntemler seçin; sinema ya da tiyatroya götürmek gibi... Onu sporla tanıştırın ve farklı etkinliklere gidin. Ayrıca ona devamlı yeni sebze ve meyveleri tanıtarak sevdirmeye çalışın. Farklı tatları denettirin. Sevmediği bir tat dahi olsa farklı şekillerde üç-dört kez önüne sunun. Belki farklı sunumlarını sevecektir.

10. Ağladı, hemen kucağıma alayım!
Bebeği avutmanın birçok yolu var; her ağladığında hemen kucağa almak çözüm değil. Ağladığında yanına yaklaşıp onunla konuşmak, ten temasında bulunmak, ona şarkı ya da ninni söylemek ve karnını okşamak miniğinizi avutabilir. Ten teması bebeklerin hem ruhsal hem de fiziksel gelişimleri için çok önemli. Ancak sırf kucağa alışmasın diye çocuğu hiç kucağa almamak da kendini güvende hissetmemesine ve mutsuz olmasına yol açar. Bu dengeyi iyi kurmaya çalışın.
Yayın tarihi: 05.04.2010
27283
YORUMLAR

bu sitedeki bir çok şeye katılıyorum.yanlız tek katılmadığım,çocuğun erken yaşta odasını ayırmak

DEFNE 05.03.2010 16:46:00
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.