Çocuk yetiştirirken doğru bilinen 20 yanlış

Güncellenme tarihi:
1. Eyvah sütüm yetmiyor, mama vermeliyim!
Yeni annelerin en çok endişe ettiği konulardan biri, bebeğin aç kalma ihtimali. Bu nedenle de çoğu zaman bebekler gereksiz yere mamayla beslenir, Oysa anneler, sütünün yetip yetmediğini, bebeğinin çişini takip ederek anlayabilirler. 24 saatte en az 5-6 kez bezini ıslatan bebek, anne sütüyle doyuyor demektir. Anne sütü yetersizliğine ancak bir çocuk hastalıkları uzmanı doktor karar verebilir ve onun tavsiyesi gereğince mama takviyesine başlanabilir. Bu nedenle bebeğim yeterince emmiyor ve doymuyor diye düşünmeyin. Herkes size farklı bir şeyler söyleyebilir, siz doktorunuza güvenin. Anlayacağınız rahat olun ve sütünüze güvenin!

2. Şekerli su sarılığa iyi gelir!
İlk günlerde anne sütünün gelmesinde yaşanabilecek bir sorun, bebeğin zayıflamasına ve sarılık oluşumuna yol açabilir. Halk arasında, aç kalan ve az idrara çıkan bebeklere şekerli su verilmesi önerilir. Oysa bebeğin beslenmesinde şekerli suyun yeri yoktur.
Yayın tarihi: 05.04.2010
27149
YORUMLAR

bu sitedeki bir çok şeye katılıyorum.yanlız tek katılmadığım,çocuğun erken yaşta odasını ayırmak

DEFNE 05.03.2010 16:46:00
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.