Bu test hayatınızı değiştirebilir!

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
“CİNSEL YAŞAMLARI FIRTINALI”

Aldatma, aldatılma, orgazm olamama, cinsel sapkınlıklar…

CİSED Psikoterapi Eğitimleri Koordinatörü Doç. Dr. Cebrail Kısa’ya göre borderline kişiliklerin cinsel yaşamları oldukça fırtınalı. Zor ilişkileri ve zor partnerleri tercih ediyorlar. Cinsel yaşamda dokunmanın verdiği hazza odaklanma geri plandayken saldırganlık ön plandadır. Çoğunlukla cinsel haz almazlar ve kolay boşalamaz ve orgazm olmazlar.

Cinsel eşlerine büyük bir tutkuyla bağlanan, reddedilme ve terk edilme korkusu yaşayan ve bu tutkularını küçük bir olayla nefrete dönüştürebilen borderline kadınlar sık partner değiştirebiliyorlar. Çoğu zaman ilişkilerine sadık kalamazlar, herhangi bir rahatsızlık duymazlar ama yakalanmaktan korkarlar. Ayrıca cinselliğe bakışları ve özel yaşamları çok fırtınalı bir başka deyişle dramatik olan borderline yapıdaki kadınlarda, ruh dünyaları gibi kaos içinde cinsel fantezileri, davranışları ve cinsel sapkınlıkları arasında da benzerlikler bulunur. Mesela ilişkinin verdiği doyum ve kendini iyi hissetmek önemli olduğu için, kendisini beğendiğini hissettiren biriyle günü birlik cinsel ilişkiye girebilir ve yine o hızla o erkeği aklından çıkartabilirler.
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.