Bu önerilere kulak verin!

Güncellenme tarihi: 01.11.2016
4. Çocuklarınıza yansıtmayın

Her ilişkide yalnızca tek taraf hatalı değildir. Her ne kadar kimse kendi hatasını kabul etmese de gerçekler tam tersini gösteriyor. Mutluyken ilişkinizin tam bir evlilik yaşadığınızı düşünürken, iş boşanmaya gelince bütün resim değişiyor. Üstelik o kadar konuşulmayacak şeyler gün yüzüne çıkıyor ki, boşanma doğal halinden çıkıp bir intikama ve çiftlerin birbirlerine acı çektirmesine dönüşüyor.

İki savaşçı cenk ederken de muhakkak en büyük yarayı da çocuklar alıyor. Ortaklaşa ve en mutlu anınızda dünyaya getirdiğiniz çocuklarınıza bir “eşya”ymış gibi davranmaktan uzak durun. En önemlisi de sizin biten ilişkinizin onlara yansımasına izin vermeyin.

Çocuklar için anne-babaları, dünyadaki en değerli ve güven duydukları insanlardır. Sizin aranızda biten duygusal ilişkiniz ve artık başka evlerde yaşayacak olmanız onun hem duygusal hem de sosyal hayatını derinden etkileyecektir.

Boşanma sürecinde tartışmalar oluyorsa, bunun mutlaka çocuklardan uzakta yapmakta yarar var. Çünkü boşanan çiftler hayatlarını bir sonraki evrede yeniden toparlarken, çocuklar bu travmayı bir daha asla atlatamayacak kadar etkilenebiliyor.
17095
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.