Birlikte Tüketin! Faydasına İnanamayacaksınız!

Güncellenme tarihi:
Domates + Zeytinyağı

Zeytinyağının kalp dostu bir yağ olduğunu ve kötü kolesterol denilen LDL kolesterolü düşürdüğünü zaten biliyoruz. İşte zeytinyağı ve domates birleşince sağlık için süper bir ikili ortaya çıkıyor!

“Serbest Radikal Biyolojisi ve Tıp” araştırmalarında bireylerin bir kısmına ekstra zeytinyağı eklenmiş domatesli besinler yedirilirken, diğer kısmına ekstra ayçiçek yağı eklenmiş şekilde tüketmeleri sağlanıyor. Bu araştırmanın sonucunda da zeytinyağının, domatesteki antioksidan özelliğe sahip “Lykopen”in etkisinin arttırdığı sonucuna varılıyor. Ancak aynı etkiye Ayçiçek yağı tüketen bireylerde rastlanmaması, zeytinyağı domates ikilisinin önemini vurguluyor!

Tüketin: Bruschetta (Domatesli İtalyan ekmeği) veya kavrulmuş kırmızı biberli pesto, zeytinyağı ile kavrulmuş domates-sarımsak ve çeşitli otlarla hazırlayacağınız sosunuzu tam tahıllı makarnanıza ekleyin!
Yayın tarihi: 02.03.2016
65370
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.