10 Adımda “1 Ocak” Detoksu

Güncellenme tarihi: 30.12.2016
Yılbaşı heyecanı yeni yılın ilk günüyle yerini gerçeklere bırakıyor. Yılbaşı sofrasında yiyip içtiklerine fazla dikkat etmeyen hatta ‘bir geceden bir şey olmaz’ diyerek ölçüyü kaçırmakta sakınca görmeyenler ise kaçınılmaz olarak yeni yıla çeşitli mide problemleri ile başlıyor. Keyifsizlik ve halsizlik gecenin neşesini gölgede bırakırken, gaz, şişkinlik, hazımsızlık ve baş ağrısı en sık rastlanan şikayetler arasında başı çekiyor.

Acıbadem Fulya Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Kaplan, yeni yılın ilk gününün vücudunuzu yenilemek için kolları sıvamanız gereken bir gün olması gerektiğini belirterek “2016’yı geride bırakıp yepyeni bir yılı karşılarken yılbaşı gecesinin de vücudumuzda oluşturduğu stresten arınmak oldukça önemlidir. 2017’ye yepyeni bir başlangıç yapmak için 1 Ocak günü vücudunuzu yenileyerek işe başlayabilirsiniz” diyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Kaplan, 10 adımda yılbaşı detoksunu anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
13277
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.