Galeri

Şıklık mı rahatlık mı?

Güncellenme tarihi:
RAHATSIZ TASARIM
YÜKSEK TOPUKLAR
New York City Pediyatri Uzmanı Doktor Johanna Youner, "Bu yılın topukları her zamankinden daha yüksek olmasının yanı sıra destek kısmı da çok az ve dolayısıyla hasar daha fazla" diyor. Ayaklardaki fazla ağırlık zaman içinde ağrılı sinirlere, eklem rahatsızlıklarına dönüşmekle kalmayıp, hiç seksi olmayan içe dönük başparmağa da neden olur.

MODANIN ÇÖZÜMÜ
En fazla 5-6 cm yükseklikte ve ucu yuvarlak olanlardan tercih edin. Böylece beden ağırlığı eşit olarak dağılır ve ayaklarınız rahat eder. Youner, "Leylek gibi ayakkabıların yerine topuğu daha kalın olan veya dolgulu modelleri deneyebilirsiniz. Ayrıca arkasının ayağı iyi desteklemesi ve iplerle bacağı kavraması da iyi olur" diyor. Darbeyi azaltmak için de ayakkabının dış tabanı deri yerine lastik olmasına özen gösterin ve hatta içine Dr. Scholl'ün ince jellerinden koymayı deneyin.
Yayın tarihi: 16.04.2014
15323
YORUMLAR

AMAN HANIMLAR SİZİN BİR YÜK SEK TOPUK GİYMENİZ EKSİK KALDI İDİ 40 NUMARA AYAKLARI NIZ EĞRİ BÜĞRÜ PARMAKLARINIZI GÖRMEK DAHİ İĞRENÇ BİRDE YÜKSEK TOPUKLARLA ALIŞMADIĞINIZ İÇİN SARSILA SARSILA GİTMENİZ NE KOMİK

edebali 14.10.2009 22:05:12
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.