Mahmure

Galeri

Moda

Püsküllü Paça Jean Pantolon Trendi

Güncellenme tarihi: 13.02.2017
Pratik Püsküllü Paça Jean Pantolon Yapımı

Öncelikle pratik jean yapımı için; makas, cetvel, iğne, tırnak yada topuk törpüsü ve bir kot pantolona ihtiyacımız var. Gerekli malzemelerimizi hazırladıktan sonra ilk adım olarak kot pantolonumuzun paçasını dikiş yerlerinden kesiyoruz. Ardından iğne yardımı ile yanlardaki dikişleri istediğiniz püskül uzunluğuna gelene kadar açmanız gerekiyor. Yandaki dikişleri tamamen açtığınızda kotta bulunan iplikleri temizleyerek kumaşınızı bir sonraki adıma hazırlayın. Kumaşınız tam olarak temizlediğinde işin en zevkli kısmına yani püskül yapımına geçebiliriz. Bu adımda paçanın uç kısmındaki beyaz iplikleri çekmeye başlayarak püskülleri oluşturmaya başlayın.
Beyaz ipleri çekerek sadece mavi iplerin kumaşta kalmasını sağlayın. İstediğiniz püskül uzunluğuna gelene kadar bu iplik çekme işlemine devam edin. Son adımda püsküller aynı boyuta geldiğinde paça boyundan, hepsinin aynı yerde başlamış ve bitmiş olduklarını cetvel yardımı ile ölçüyoruz. Ve işte son moda trend kot pantolonumuz kullanıma hazır. Eğer pantolonumuza daha eski ve yıpranmış bir görünüm vermek istiyorsak törpü yardımı ile püskülleri törpüleyerek bunu yapabiliriz.
19331
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.