Galeri

Moda dünyasını baştan yaratan kadınlar!

Güncellenme tarihi:
VIVIENNE WESTWOOD

İngiliz modasının büyükannesi, sıra dışı fikirleri ve anarşist ruhuyla 70'lerden bu yana modaya radikallik pompalıyor. Londra'da punk akımının gelişmesinde başrol oynayan Westwood'un, önceleri öğretmenlik yaptığına inanmak güç. 1965'te Malcolm McLaren'le tanışmalarının ardından ikili, açtıkları butiklerle dönemin anarşist gençliğine hitap eden kıyafet ve aksesuarlar sattılar.

Westwood, 1981'de "Pirates" adlı koleksiyonunu podyuma yolladığı andan itibaren modanın konformizmine karşı duracağını göstermiş oldu. Başkaldırıyı seven tasarımcı, koleksiyonlarına daima kostüm tarihçesinden öğeler ekliyor ve bunları beklenmedik şekillerde yapıyor. Geleneksel İngiliz kumaşları tartan ve Harris tüvidi, 19. yüzyıl giyim kodunun parçaları krinolin ve korse, Westwood'un kreasyonlarını egzantrikleştirme görevini üstlenen öğelerden sadece bazıları. Moda arenasının Westwood'a özgü kışkırtıcılığa her zaman ihtiyacı var.
Yayın tarihi: 27.06.2013
52007
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.