Galeri

Moda dünyasını baştan yaratan kadınlar!

Güncellenme tarihi:
PATTI SMITH

Patti Smith, kaleme aldığı "Çoluk Çocuk" adlı kitabında, modayla ilişkisini şöyle tarif eder: "Giyinme meselesine yaklaşımım, Yeni Akım Fransız filminde rol alan bir figüranınkine benziyordu. Birkaç farklı görünümüm vardı. Mesela Dehşet Yolcuları'ndaki Yves Montand gibi kayık yaka çizgili bluz giyer ve boynuma kırmızı fular takardım. Ayrıca yeşil tayt ve kırmızı bale pabuçlarıyla Left Bank Beat görünümüm vardı. Ya da Audrey Hepburn'ün Şahane Macera'daki halini kendime uyarlardım; uzun siyah bir süveter, siyah tayt, beyaz çorap ve siyah Capezio ayakkabılar.

Hangi senaryo olursa olsun, hazırlanmak için ihtiyacım olan süre, genellikle 10 dakikaydı". Müzisyenliğinin ötesinde bir ozan olan Smith, modaya karşı da entelektüel bir yaklaşım geliştirdi. Beş parasız gezdiği yıllarda da, ünlü olduğunda da moda, onun için önem teşkil etti. Androjen stili ve rock'n'roll tavrı, halen modaya etki etmeye devam ediyor.
Yayın tarihi: 27.06.2013
51998
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.